اعطای مرخصی به بیش از ۱۳ هزار زندانی استان فارس از ابتدای سال جاری

۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳:۴۸
کد خبر: ۶۷۵۲۴۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
مدیرکل زندان‌های فارس گفت: با همکاری مراجع قضایی حدود ۱۳۵۰۰ نفر از زندانیان و بیش از ۲۰ هزار مورد از ابتدای سال جاری به مرخصی اعزام شده اند و هم اکنون ۴۵۰۰ زندانیان در حال مرخصی هستند.
اسحاق ابراهیمی در گفتگو با میزان با اشاره به اجرای طرح پایش زندانیان استان فارس گفت: در اجرای بند ۱۲ سیاست‌های کلی قضایی مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم در استفاده از مجازات زندان با رویکرد حبس زدایی و به منظور حصول اطمینان از اجرای قوانین و مقررات در مورد زندانیان و تامین حقوق بازداشت شدگان طرح پایش آن‌ها در زندان‌های استان در حال انجام است.

مدیرکل زندان‌های فارس براساس این طرح کلیه زندانیانی که آثار تنبه و ندامت در آنان مشهود است و در صورت آزادی از زندان، دیگر مرتکب جرم نخواهند شد شناسایی، و به مراجع قضایی ذی ربط جهت فراهم کردن زمینه آزادی آنان معرفی می‌ شوند.

وی افزود: با اجرای موفق این طرح کلیه زندانیان به ویژه زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند، و همچنین زندانیانی که سابقه محکومیت کیفری نداشته، فاقد شاکی خصوصی می‌باشند در طول تحمل محکومیت از اخلاق و رفتار حسنه‌ای برخوردار بوده و اظهار ندامت دارند مورد پایش قرارمی گیرند تا زمینه آزادی آنان فراهم شود.
 
ابراهیمی ادامه داد: طولانی شدن مدت حبس علاوه براینکه سودی برای جامعه ندارد باعث ایجاد صدمات و آسیب‌های اجتماعی ناخواسته به زندانی و خانواده وی می‌ شود. اجرای موفق این طرح باعث ایجاد مهرورزی و امید در سطح جامعه خواهد شد و آثار اجتماعی و فرهنگی خوبی در اجرای رسالت زندانبانی اسلامی به همراه خواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های فارس اضافه کرد: با همکاری مراجع قضایی حدود ۱۳۵۰۰ نفر از زندانیان و بیش از ۲۰ هزار مورد از ابتدای سال جاری به مرخصی اعزام شده اند و هم اکنون ۴۵۰۰ زندانیان در حال مرخصی هستند.

وی اظهار داشت: تا به امروز بیش از ۴۵۰۰ نفر در این طرح پایش شده اند و روند بررسی پرونده‌های زندانیان واجد شرایط همچنان ادامه دارد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *