تصادفات؛ دومین علت مرگ بعد از کرونا

10:14 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۲۱۰
«دومین عامل مرگ و میر در کشور بعد از ویروس کرونا، تصادفات شناخته شد.» معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به طور میانگین در اثر تصادف روزانه ۴۲ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

- ایسنا نوشت: سرهنگ محمد رازقی، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ نیز دومین عامل مرگ و میر در کشور بعد از کرونا را تصادفات دانسته و به ایسنا گفت: دومین عامل مرگ و میر در کشور ما تصادفات هستند که با روزی میانگین ۴۲ نفر جانباخته، بعد از بیماری کرونا قرار گرفته است.

رازقی با بیان اینکه در وقوع تصادفات علل و عوامل مختلفی نقش دارد، گفت: ایمنی وسیله نقلیه، فرهنگ رانندگی، نحوه رانندگی، ایمنی معابر و ... از جمله مهم‌ترین این موارد است.

او نیز بر ضرورت توجه کافی از سوی رانندگان در حین رانندگی اشاره کرد و گفت:، اما نباید از نقش راه نیز غافل شویم، اگر راننده توجه کافی نداشته باشد، اما راه ما ایمن باشد تا حدی می‌توان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کرد و اگر حادثه‌ای هم رخ داد با کمترین خسارت خواهد بود.

در هفته ایمنی حمل و نقل گرچه باید قدردان اقدامات تمام دست‌اندرکاران تامین ایمنی در ناوگان‌های مختلف حمل و نقل اعم از هوایی، ریلی، زمینی و ... بود، اما لازم است به تمام مسئولان و تصمیم‌گیران در این حوزه نیز یادآوری شود که ارتقا ایمنی در حمل و نقل مستلزم ارتقا ایمنی راه‌ها و خودرو‌ها هم هست و نباید تمام بار آن را بر دوش فرهنگ مردم انداخت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *