دیدار و گفت‌وگوی پمپئو و مکرون درباره ایران

9:52 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۱۹۲
وزیر خارجه آمریکا در نخستین مقصد تور اروپایی خود با رییس جمهور فرانسه دیدار و با وی درباره ایران و حزب الله لبنان رایزنی کرده است.

- «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، تور ۹ روزه‌ای را به چند کشور آغاز کرده و فرانسه نخستین مقصد این سفر پومپئو بود.

پومپئو روز شنبه وارد پاریس، پایتخت فرانسه شد؛ وی در جریان این دیدار با مقامات این کشور و از جمله «امانوئل مکرون»، رییس جمهور فرانسه دیدار کرد.

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در پاریس با امانوئل مکرون دیدار کرد و دفتر ریاست جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این دیدار پشت در‌های بسته برگزار شده است.

پمپئو و مکرون در پی این دیدار نشست خبری برگزار نکردند، اما وزیر خارجه آمریکا گفته که «آمریکا و اروپا برای مقابله با سیاست خارجی بسیار خصمانه ترکیه نیاز به همکاری دارند.»

در همین حال وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲ طرف در این دیدار درباره ایران و حزب الله لبنان نیز گفت‌وگو کرده اند.

در این بیانیه بار دیگر اتهامات بی اساسی علیه ایران مطرح شده و وزارت خارجه آمریکا، ایران را به انجام «رفتار‌های بی ثبات کننده» متهم کرده است.

پمپئو پس از فرانسه، به ترکیه، اراضی اشغالی، عربستان سعودی، امارات، قطر و گرجستان سفر می‌کند.

وی در سفر خود به اراضی اشغالی قصد دارد با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و درباره موضوع «معامله قرن» و آنچه وزارت خارجه آمریکا «فعالیت‌های موشکی ایران» خوانده، گفت‌وگو کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *