اظهارات جنجالی رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال علیه سعادتمند و حواشی استراماچونی

23:31 - 26 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۱۵۲
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
رییس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: ما دستخط استراماچونی را داریم. او نوشته است که یک سال قرارداد من را کسر کنید و سه ماه معوقه من را پرداخت کنید.

- اسماعیل خلیل‌زاده، رییس هیئت مدیره باشگاه استقلال با حضور در برنامه فوتبال برتر صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*ما دستخط استراماچونی را داریم. او نوشته است که یک سال قرارداد من را کسر کنید و سه ماه معوقه من را پرداخت کنید. ۳ قسط که در نهایت می‌شد ۱۵۰ هزار یورو.

*ما با کمک سلطانی‌فر ۱۶۰ هزار یورو در ایتالیا برای او واریز کردیم.

*فتحی این اطلاعات و دست‌خط را داشت. حتی معاون وزیر به سعادتمند گفت از فتحی کمک بگیرید، چون از جزئیات قرارداد استراماچونی با خبر است.

*این رای با قرارداد ما همخانی ندارد. ما درخواست گراندز کردیم و هزینه آن را دادیم. ان‌شاءالله با استخدام یکی، دو وکیل ایرانی و خارجی باید این اسناد را به CAS برسانیم.

*قرارداد ما و استراماچونی مثل آینه است. هرچه مثبت باشد یا منفی برای هر دو طرف است.

*اگر بندی بود باید محکوم می‌شدیم و سه میلیون یورو می‌دادیم، اما نمی‌دانم این عدد از کجا آمد.

*اصلا قرار نبود سعادتمند برود ایتالیا که با استراماچونی قرارداد ببندد. به من گفتند او می‌خواهد برود برای کم کردن مبلغ شکایت استراماچونی.

*من مخالف سفر سعادتمند بودم و دیگر اعضای هیئت مدیره هم بودند. با این حال، گفتیم اگر قرار باشد بار مالی از روی دوش باشگاه برداشته شود، مشکلی نیست.

*من به سعادتمند گفتم شما استرا را دیدید؟ گفت من با واسطه دیدم. یک بار هم گفت من بدون واسطه او را دیدم.

*تا جایی که من شنیدم او با استراماچونی دیداری نداشته است.

*با این سفر تیم ما به حاشیه رفت و از قهرمانی جا ماند. با احساسات هواداران به نظرم در این ماجرا بازی شد.

*وزیر ورزش هم نمی‌دانست سعادتمند به ایتالیا رفته است.

*تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس اگر بخواهند جام بگیرند بالای ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارند.

*سعادتمند می‌گوید هیئت مدیره با ما همکاری نداشته است. او یک سند بیاورد که ما این کار را نکردیم.

*اگر قرار بود استراماچونی بازگردد، اما همان اول که رفته بود و پولش را هم گرفته بود بازمی‌گشت. آن موقع قانون منع به کارگیری مربیان خارجی هم نبود.

*وزیر ورزش من را تحت فشار گذاشته بود که استراماچونی بازگردد، اما رفتنش هم دست ما نبود.

*شبی که بازی را به تراکتور باختیم، سعادتمند بیانیه ای صادر کرد درباره بازگشت استراماچونی. وزیر گفت چرا این کار را کردی گفت برای ساکت کردن هواداران. من گفتم مردم باید واقعیت‌ها را بدانند. 

*به شفر ما 592 هزار دلار بدهکار بودیم. 20 هزار فرانک هم برای جریمه دیرکرد باید می پرداختیم.

*بعد از اینکه هیئت مدیره خودش مسئولیت اجرایی را برعهده گرفت، هرکسی یک مسئولیتی را برعهده گرفت.

*ما روز دوشنبه ای بود که اولین حواله را برای شفر زدیم. او یک شماره حساب در کرواسی داد. کرواسی در اروپا از نظر بانکی برای ما ایرانی ها کار سختی است به آنجا حواله بزنیم.

*مشکلی که با شفر داشتیم؛ او یک گرو کشی در رابطه با پسرش ساشا می کرد. در صورتی که ما دفاع خوبی با کمک فتحی و وکیل خود انجام دادیم و اعتقاد بر پیروزی ما در دعوا با ساشا بود.

*ما 31 هزار دلار اضافه‌تر به شفر پول دادیم. امروز گفتیم این پول را به ما برگردانید. وکیل آنها گفت شما به ساشا بدهکار هستید و ما در پرونده دادگاه cas برنده می شویم و این پول بماند برای قسط اول مطالبات ساشا.

*در هر صورت این پرونده بسته شد تا ما بتوانیم پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه را باز کنیم.

*ما 950 هزار دلار در مجموع به شفر، جباروف و باشگاه پاختاکور دادیم.

*فکر می کنم بتوانیم مبلغ استراماچونی را کم کنیم. با این حال، اگر هم محکوم شویم هیئت مدیره آمادگی پرداخت این پول را دارد.

*اسناد آریابرتر و موسوی را سعادتمند را پخش کرده بود.

پس از این صحبت ها سعادتمند، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال روی خط آمد و توضیحاتی را ارائه داد.خلیل‌زاده و سعادتمند در خصوص مسائل مختلفی از جمله انتشار موضوع انتشار اسناد باشگاه توسط سعادتمند با یکدیگر بحث کردند.

*طبق اسناد و مدارک الان یک 7 میلیارد و ششصد میلیون تومان و یک 100 هزار دلار گم شده است. نامداری که این پول ها را پرداخت کرده گفت 100 هزار دلار برای بازگرداندن استراماچونی از من گرفته شده است.

*قرار است به زودی یک عضو به هیئت مدیره استقلال اضافه خواهد شد. 

*برخی از بازیکنان استقلال نمی دانستند رقم قراردادشان به این مقدار اضافه خواهد شد؟ چرا قراردادهای بازیکنان به این میزان افزایش یافت و قراردادها در هتل بسته شد؟ 

*با فرهاد مجیدی بد برخورد شد. او اصلا درخصوص مبلغ قراردادش با ما صحبتی نکرد و اینکه سرمربی گری استقلال را قبول کرد، جرات داشت و خود را در معرض خطر قرار داد و اختلافات اجازه نداد که موفقیتش تکمیل شود. فشار روی او زیاد شد و او را تحریک کردند. مجیدی سرمایه کشور است و اکنون هم فکری یکی از بهترین مربیان ایران است. 

*بعد از جذب نادری توافق کردیم با سمیعی تا بازیکنی را از هم جذب نکنیم.  

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *