ملایی: حتی اگر کرونا نبود، ۸۲ درصد از مرگ و میر‌ها ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه بود

15:39 - 26 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۰۳۱
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: اگر دو دهه دیگر با همین وضعیت ادامه بدهیم، شاهد شکل گیری سیاهچاله کم تحرکی خواهیم بود که آسیب‌های آن همه چیز را فرا خواهد گرفت.

فدراسیون ورزش‌های همگانی، افشین ملایی در دومین نشست اعضای شبکه کمیته‌های این فدراسیون «شبکه شکوه» که صبح امروز (دوشنبه) در سالن همایش‌های آکادمی ملی المپیک برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت: شبکه شکوه نخستین گام در راستای هم افزایی، تسهیم دانش و تجربه موفق فدراسیون‌های ورزشی در حوزه ورزش همگانی است.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: هدف از تشکیل شبکه شکوه ایجاد کانونی برای ایده پردازی در حوزه ورزش همگانی بود، شبکه‌ای که تمامی تلاش‌های جزیره‌ای و موازی همگانی در فدراسیون‌های ورزشی را هم گرا و یک دست می‌کند.

ملایی افزود: مسئولین کمیته ورزش همگانی در فدراسیون‌های ورزشی ممکن است ایده‌های بزرگی برای اجرا در سطح ملی داشته باشند، ولی با توجه به وضعیت ساختاری فدراسیون‌های ورزشی امکان اجرای آن را در سطح ملی نداشته باشند، ولی در فدراسیون ورزش‌های همگانی امکان اجرای ملی ایده‌های ورزش همگانی را داریم.

وی بیان کرد: شبکه شکوه یک سرمایه اجتماعی است و می‌تواند با مشارکت مسئولین کمیته‌های همگانی فدراسیون‌های ورزشی، هم افزایی ضریب نفوذ ورزش همگانی را در کشور بالا ببرد. با توجه وضعیت پاندمی کرونا، مسئولین کمیته‌های همگانی باید از طریق فضای مجازی با یکدیگر مدام در تماس باشند.

ملایی با اشاره به اهمیت ثابت قدم بودن مسئولین کمیته‌های ورزش همگانی در فدراسیون‌های ورزشی خاطر نشان کرد: مسئله دیگر تعهد است، زمانی که مسئولیت کمیته همگانی را در فدراسیون‌های ورزشی پذیرفته‌اید، حضور مستمر و ثبات قدم داشته باشید، تا نتیجه عمل شما برای مردم محسوس باشد و قدمی در راستای رفع کم تحرکی برداشته باشید.

وی با اشاره به اهمیت دانش در شبکه شکوه یادآور شد: عامل سومی که منجر به اصالت و بالندگی شبکه خواهد شد، تسهیم دانش است، زمانی که تسهیم دانش رخ می‌دهد، منجر به خروجی‌های محسوس می‌شود، در نهایت زمانی که از بیرون فعالیت این شبکه را نظاره می‌کنند، مانند کانون اصلی دانش نظری و ید واحد باشد.

ملایی گفت: آماری که در خصوص کم تحرکی وجود دارد ما به کرات استفاده می‌کنیم، تا جایی که ما را محکوم می‌کنند که چرا مدام کم تحرکی را تکرار می‌کنید؟ ما به دلیل کرونا روزانه تا ۵۰۰ نفر را از دست می‌دهیم، حتی اگر کرونا نبود، ۸۲ درصد از مرگ و میر‌ها ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه بود، اگر دو دهه دیگر با همین وضعیت ادامه بدهیم، شاهد شکل گیری سیاهچاله کم تحرکی خواهیم بود که آسیب‌های آن همه چیز را فرا خواهد گرفت.

انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *