محمودی: اطلاعی از نهایی شدن قرارداد با آلکنو ندارم/ وکیلی حکم معلمی را در والیبال دارد

7:45 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۸۹۶
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال گفت: اگر قرار است نفرات جوان‌تر و به اعتقاد فدراسیون با دانش‌تر به تیم نوجوانان اضافه شوند، بهتر است از حضور افرادی همچون وکیلی به‌عنوان مشاور یا مدیر فنی استفاده شود.

بهنام محمودی در گفت‌وگو با میزان، درباره روند انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال و همچنین اظهارنظر اخیر دبیر فدراسیون مبنی بر توافق نهایی با ولادمیر آلکنو، اظهار داشت: در ابتدا نام حدود ۱۴ سرمربی به عنوان گزینه‌های مد نظر فدراسیون در کمیته فنی مطرح شد و پس از جلسات متعدد به ۵ گزینه رسیدیم. در ادامه ۳ نفر از این سرمربیان به دلیل آن که با باشگاه‌هایشان قرارداد داشتند و نمی‌توانستند به قرارداد‌های خود پایان دهند کنار کشیدند و عملاً دو گزینه که آلکنو و کاستلانی بودند، باقی ماندند.

وی افزود: بالاخره رزومه آلکنو بسیار پربارتر است و در سه دوره حضور در المپیک در دو دوره مدال کسب کرده است، اما در نهایت این فدراسیون است که تصمیم نهایی را می‌گیرد. با اطلاعاتی که من دارم در حال حاضر فدراسیون والیبال با هر دو گزینه مذاکراتش را انجام می‌دهد و با هر دو گزینه به توافق رسیده است و تنها بحث مسائل مالی، انتقال ارز و چگونگی پرداخت‌ها موضوع بحث طرفین است. اطلاعی از نهایی شدن قرارداد با آلکنو ندارم، اما با صحبت‌هایی که در جلسات داشتیم شانس این مربی روس برای هدایت تیم ملی بیشتر است.
 
* در مورد مربیان هیچکدام از رده‌های نوجوانان، جوانان، بانوان و ساحلی در کمیته فنی صحبتی نشده

عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال در خصوص انتخاب سرمربی تیم نوجوانان و اینکه گفته شده در خصوص انتخاب سرمربی نوجوانان تنها در هیئت رییسه بحث شده و کمیته فنی بیشتر درباره انتخاب سرمربی بزرگسالان نظر می‌دهد، اظهار کرد: به جز رده بزرگسالان در مورد هیچکدام از رده‌های نوجوانان، جوانان، بانوان و ساحلی در کمیته فنی صحبتی نشده است. با توجه به اینکه من در هیئت رییسه نیز حضور دارم، در آنجا نیز درباره انتخاب سرمربی تیم نوجوانان تا به حال صحبتی نشده است.

پیشکسوت والیبال ایران در ادامه با اشاره به زحماتی که محمد وکیلی در طی سال‌های حضورش در رده نوجوانان کشیده، خاطر نشان کرد: وکیلی جزو بهترین مربیان والیبال ایران بوده است و حکم معلمی دارد. اگر قرار است نفرات جوان‌تر و به اعتقاد فدراسیون با دانش‌تر به تیم نوجوانان اضافه شوند، بهتر است از حضور افرادی همچون وکیلی که نتایج بسیار عالی در طی این سالیان در این رده سنی گرفتند به عنوان مشاور یا مدیر فنی استفاده شود. اگر به لیست بازیکنانی که آلکنو به فدراسیون ارائه داده بود، دقت می‌کردید متوجه می‌شدید که حدود ۱۱ نفر از بازیکنان حاضر در این لیست در سال‌های اخیر شاگرد وکیلی بوده‌اند که این نشان دهنده عملکرد قابل قبول اوست.
 
*مربی نوجوانان باید مانند پدر باشد
 
وی تصریح کرد: ما نباید همواره از رده نوجوانان قهرمانی آسیا و جهان را بخواهیم. در این رده سیاست باید بر این باشد که افراد شایسته و سالم در رأس باشند تا در آینده برای تیم ملی پشتوانه سازی کنند، هرچند کسب مقام نیز برای جذب نونهالان بسیار موثر است.
 
محمودی در پایان صحبت‌هایش گفت: رزومه محمد وکیلی و تیمش در سال‌های گذشته خوب و قابل دفاع بوده است و به نظرم اگر قرار است با انتخاب یک سرمربی جوانتر تلنگری در این رده زده شود بهتر است از تجربه افرادی همچون وکیلی به عنوان مشاور، مدیر فنی یا مدیر تیم‌های پایه استفاده شود. در رده سنی نوجوانان فردی که به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود باید همانند یک پدر یا یک باغبان باشد که نهالی را کاشته و پس از مدت‌ها رسیدگی باید نتیجه و ثمره اش را ببیند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *