اثرات رکود اقتصادی ناشی از کرونا بر اقلیت‌های آمریکایی

20:15 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۷۵۲
تاثیرات اقتصادی کرونا بر اقشاری از جامعه آمریکا مانند اقلیت های قومی و بی خانمان ها سنگین تر بوده است.
شیوع بیماری کرونا، تاثیر عمیقی بر اقتصاد آمریکا گذاشته است؛ اما آن چه واضح است تاثیر چندبرابری آن بر اقلیت‌های قومی و طبقات پایین اقتصادی جامعه آمریکاست.
 
به گزارش «مرکز بودجه و اولویت‌های سیاستگذاری»، در پی شیوع کرونا و مشکلات متعاقب آن، نرخ بیکاری در آمریکا افزایش یافته و میلیون‌ها خانواده در آمریکا غذای کافی برای خوردن ندارند.
 
اگرچه تاثیر شیوع کرونا و عواقب اقتصادی آن در آمریکا بسیار گسترده بوده، اما خانواده‌های سیاه پوست، لاتین تبار، بومیان و مهاجران بیشترین آسیب را از این بحران دیدند که نشان دهنده نابرابری شدید و دیرپای ناشی از نژادپرستی ساختاری در بخش‌های مختلف آموزش، اشتغال، مسکن و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی است؛ نابرابری‌هایی که اثرات بحران فعلی را تشدید می‌کنند.
 
در واقع علاوه بر کاهش اقدامات امدادی به دلیل مسائل ناشی از شیوع کرونا، باید توجه داشت که خلا‌های مهمی نیز در این زمینه وجود دارند.
 
شیوع کرونا سبب شد تا مشکلاتی مانند گرسنگی، تخلیه مسکن و بی خانمانی تشدید شوند.
 
خانوار‌های دارای فرزند به شکل ویژه‌ای با نرخ هولناکی از دشواری‌ها مواجه شده اند که می‌تواند تاثیرات جدی بر سلامت و امنیت مالی کودکان در دراز مدت داشته باشد.
بررسی‌های انجام شده در مورد تاثیر بحران اقتصادی و بهداشتی بر جمعیت آمریکا، نشان می‌دهد، ده ‌ها میلیون نفر بیکار شدند و برای تهیه غذای کافی و پرداخت اجاره مسکن به مشکل خوردند.
 
ضمن اینکه تاثیرات بر روی کودکان نیز عمیق ارزیابی شده است.
 
حدود ۱۱ درصد از جمعیت بزرگسال آمریکا، اکنون گاهی یا غالب اوقات غذای کافی برای خوردن ندارند.
 
این میزان شاهد رشد ۸ درصدی است. ۸۱ درصد خانواده‌های آمریکایی نیز اعلام کردند به دلیل مسائل مالی یا غیرمالی مانند محدودیت‌های کرونایی توان خرید مواد غذایی را ندارند.

۸ تا ۱۴ درصد بزرگسالان دارای فرزند (معادل ۷ تا ۱۱ میلیون کودک) نیز اعلام کردند فرزندانشان در هفته گاهی یا غالب اوقات، غذای کافی برا خوردن ندارند.
 
بزرگسالان سیاهپوست هم ۲ برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود کمتر غذا برای خوردن در دسترس دارند.
 
البته چنین نابرابری‌هایی در مورد توانایی تامین اجاره بها، هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های تحصیلی، نرخ بیکاری، نرخ مشاغل از دست رفته، نرخ کاهش دستمزد و تامین هزینه‌های زندگی نیز مشاهده می‌شود.
 

برچسب ها: آمریکا حقوق بشر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *