رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آمادگی ایران برای ساخت بالگرد مشترک با عراق

17:09 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۷۴۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به اعلام آمادگی هوانیروز ارتش ایران جهت برگزاری رزمایش مشترک با عراق، گفت: آمادگی جهت امداد رسانی در مناطق صعب العبور در مرز‌های مشترک با عراق را داریم.
_ امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی عصر یکشنبه در دیدار با سرلشکر سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق با گرامی داشت یاد و خاطر شهدای مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس گفت: در گذشته ملاقاتی با فرمانده سابق هوانیروز عراق داشتیم بخشی از توانمندی‌های راهبردی هوانیروز ارتش ایران را در معرض دید آن‌ها قرار دادیم و مقرر شد که همکاری‌های دو جانبه‌ای را داشته باشیم.

وی افزود: از فرمانده جدید هوانیروز ارتش عراق می‌خواهیم با توجه به انتخابات وزیر جدید دفاع عراق و البته با در نظر گرفتن توافقات گذشته تلاش بیشتری برای اجرای توافقات گذشته داشته باشند.

قربانی بر آمادگی هوانیروز ارتش ایران جهت برگزاری رزمایش مشترک در یکی از مناطق مرزی مورد توافق تأکید کرد و افزود: همچنین آمادگی داریم سندی را برای گسترش همکاری‌ها به امضا برسانیم.

فرمانده هوانیروز ارتش تصریح کرد: در حوزه امداد رسانی به آسیب دیدگان مرزنشین که در مناطق صعب العبور زندگی می‌کنند، آمادگی کامل داریم.

آمادگی ایران برای ساخت بالگرد مشترک با عراق
قربانی اظهار کرد: آمادگی داریم که همانند کشور‌های پیشرفته کار ساخت بالگرد مشترک میان دو کشور ایران و عراق را آغاز کنیم.
 
 
قدرت دفاعی ایران شگفت آور است
- سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق عصر امروز یکشنبه در دیدار با امیر یوسف قربانی با اشاره به سفر گذشته خود به ایران و بازدید از توانمندی‌های دفاعی کشومان، گفت: پیشرفت‌های ایران بسیار خوب است و من نسبت به گذشته واقعا شگفت زده شدم، این قدرت تسلیحاتی ایران شگفت آور است و این برای ما به عنوان کشور دوست و برادر باعث افتخار است.

وی افزود: پیشرفت برادران ایرانی در صنایع دفاعی با این سطح بسیار بالا، موجب امیدواری است.

فرمانده هوانیروز ارتش عراق با اشاره به سفر گذشته خود به ایران، افزود: سفر گذشته من به ایران زمانی بود که شهر‌های عراق به دست داعش سقوط می‌کرد و برادر ایران در زمینه مبارزه با داعش واقعأ به ما کمک کردند و این بزرگواری ایرانی‌ها هیچ وقت فراموش نمی‌شود.

زکی حسین تصریح کرد: ایران و عراق با هم مشترکات بسیاری دارند و این مشترکات نشان دهنده سطح بالای روابط دو ملت است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده شهید سلیمانی در مقابله با داعش، اضافه کرد: من تا کنون فرمانده‌ای در این سطح و با این تواضع، شجاعت و فروتنی ندیده‌ام و باید بگوئیم که تنها ایرانی‌ها این شهید و فرمانده بزرگ را از دست نداده‌اند بلکه ما عراقی‌ها هم برادر و فرماندهی بزرگ را در کنار شهید ابو مهدی مهندس را از دست داده ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش عراق تأکید کرد: گسترش روابط و همکاری‌ها مورد نظر ماست ما می‌خواهیم سطح همواری‌ها بیشتر از این باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما هیچگاه کمک‌های ایران را فراموش نمی‌کنیم، زیرا خونشان را در راه کمک به ملت ما از دست دادند.

انتهای پیام/ 

برچسب ها: عراق امیر قربانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *