گوشت گوسفندی ارزان شد

18:00 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۷۳۹
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۱۰ و ۲۰ هزار تومانی قیمت دام و گوشت گوسفندی خبر داد.

- ایسنا نوشت: علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت در دو هفته اخیر نوسانی نداشته، اما نسبت به ابتدای آبان ماه با کاهش ۲۰ هزارتومان مواجه شده است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت شقه گوسفندی بدون دنبه کشتار روز برای مصرف کننده ۱۱۵ هزارتومان است در حالی که در ابتدای آبان ماه قیمت آن به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزارتومان رسیده بود.

وی ادامه داد: مردم معمولا در ابتدای هر ماه مایحتاج خود را خریداری می‌کنند و به همین دلیل تقاضای گوشت قرمز در ابتدای ماه افزایش می‌یابد و هر چه به انتهای ماه نزدیک می‌شویم تقاضا نیز کم می‌شود.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت دام نیز کاهشی بوده است، گفت: قیمت دام در هرکیلو ۱۰ هزارتومان کاهش داشته که تاثیر این کاهش قیمت بر روی گوشت ۲۰ هزارتومان است. برای مثال اگر گوسفند ذبح شده ۵۰ کیلو باشد ۲۵ کیلو گوشت می‌دهد و بنابراین وقتی گفته می‌شود قیمت گوسفند ۱۰ هزارتومان کاهش داشته یعنی گوشت ۲۰ هزارتومان کاهش می‌یابد.

ملکی در ادامه با بیان اینکه عرضه دام زیاد شده است، تصریح کرد: به علت اینکه دامداران به سختی می‌توانند نهاده‌های دامی برای دام هایشان تهیه کنند و یا مجبور هستند با قیمت‌های گزاف نهاده خریداری کنند از نگهداری دام بهره نمی‌برند و برایشان مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل دام بیشتری به بازار عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان گفت: با نزدیک شدن به ابتدای ماه خرید‌ها نیز افزایش می‌یابد به همین دلیل ممکن است در هفته آینده قیمت گوشت دچار نوسان شود. اما به مردم توصیه می‌کنیم که شتابزده خرید نکنند. هیچ کمبودی در تامین گوشت نداریم. دام‌های دپو شده داریم و با قاچاق دام نیز برخورد شده است، بنابراین جای نگرانی نیست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *