رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت مسکن محرومان در استان گلستان|معرفی ۲ هزار و ۸۸۰ واحد به بانک های عامل

7:00 - 26 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۷۲۷
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان ۳ هزار واحد در قالب طرح مسکن محرومین در دست احداث است که تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

محمد حسینی در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت ساخت مسکن محرومان و طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به بانک‌های عامل پرداخت این تسهیلات معرفی شده اند.

وی افزود: سهمیه استان گلستان در ۹۹ بالغ بر ۷ هزار واحد است که اعتبار آن بصورت کامل تامین شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان تاکید کرد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در استان گلستان احداث شد و در سالجاری نیز ساخت ۱۰ هزار واحد در دستور کار قرار گرفت که ۷ هزار واحد آن در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و ۳ هزار واحد آن در قالب طرح مسکن محرومین در دست احداث است که تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

حسینی گفت: در سال گذشته براساس تفاهم نامه‌ای ۳ جانبه‌ای میان سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و استانداری ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در استان گلستان برای محرومان آغاز شد.

وی در مورد جزئیات ساخت واحد‌های مسکونی گفت: ۱۰۰ درصد واحد‌ها به بانک‌های عامل جهت تشکیل پرونده معرفی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۸۸۰ واحد که بالغ بر ۹۶ درصد واحد‌ها می‌شود با بانک‌ها قرار داد منعقد کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان در ادامه افزود: تا به امروز ۹۳ درصد واحد‌ها بالغ بر ۲ هزار و ۷۷۷ واحد پی کنی شدند و فوندانسیون ۲ هزار و ۷۱۰ واحد اجرا شده است.

حسینی تاکید کرد: از میان ۳ هزار واحد سهمیه استان تاکنون اجرای ستون ۲ هزار و ۱۳۳ واحد، اجرای سقف ۲ هزار و ۴۴ واحد و دیوار چینی هزار و ۳۱۱ واحد انجام شده است.

به گفته وی بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به متقاضیان مسکن محرومان پرداخت شده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *