تاثیر کیفیت پادتن در مرگ یا بهبودی از کرونا

16:40 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۶۳۵
تحقیقات جدید حاکی از آن است که تولید و تکامل آنتی بادی متفاوت است و کیفیت آن در بدن بیماران مبتلا به کووید۱۹ در مرگ یا بهبود یافتن آنان تاثیرگذار است.

- مهر به نقل از یورک آلرت نوشت: طبق گزارشی جدید، کیفیت آنتی بادی که در بدن بیماران مبتلا به کووید۱۹ تشکیل می‌شود، احتمال مرگ یا زنده ماندن آنان را نشان می‌دهد.

گالیت آلتر از انستیتو راگون این پژوهش را انجام داده است. او برای این منظور از روش سیستم سرولوژی استفاده کرد تا آنتی بادی تشکیل شده در بدن ۱۹۳ بیمار بستری در بیمارستان را پروفایل بندی کند. در مرحله بعد واکنش بدن بیماران با علایم معتدل تا سخت و مبتلایان فوت شده در اثر ابتلا به کووید۱۹ بررسی شد.

هرچند در بدن تمام بیماران آنتی بادی برای مقابله با ویروس SARS-CoV-۲ وجود داشت، اما شیوه تولید یا تکامل آنتی در هر سه گروه متفاوت بود. تحقیق نشان داد واکنش آنتی بادی در بدن بیمارانی که در نتیجه ابتلا به کووید۱۹ فوت کرده بودند، هرگز به طور کامل تکامل نیافته بود.

آلتر در این باره می‌گوید: در این افراد نقص قابل توجهی در ایجاد آنتی بادی‌های IgG وجود داشت. این نوع آنتی بادی برای کنترل اولیه ویروس و از بین بردن آن ضروری است. در این تحقیق ما تاثیر جهانی نقص در تکامل آنتی IgG را مشاهده می‌کنیم که به کاهش توانایی بدن برای تقویت عملکرد‌های ایمنی پاکسازی ویروسی لازم است.

در واکنش‌های ایمنی تکامل یافته، آنتی بادی از عفونت جلوگیری می‌کند و سیستم ایمنی بدن را برای از بین بردن سلول‌های عفونی هدایت می‌کند. برای این منظور آن‌ها به یک گیرنده پروتئینی به نام گیرنده اف‌سی (Fc-receptor) متصل می‌شوند. آنتی بادی بدون اتصال به این گیرنده نمی‌تواند به ویروس متصل شود و آن را نابود کند.

این درحالی است که در مقایسه با بیماران بهبودیافته، آنتی بادی در بدن افراد فوت شده در نتیجه ابتلا به کووید۱۹به طور کامل توسعه نیافته و قدرت این کار را ندارد و در نتیجه قابلیت کشتن سلول‌های عفونی فعال نمی‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *