سفر وزیر دفاع عراق؛ ادامه همکاری‌های امنیتی و مقابله با تروریست

13:23 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۶۲۸
دسته بندی: سیاست
کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه سفر وزیر دفاع عراق به تهران در چارچوب همکاری‌های امنیتی و نظامی جدید دو کشور قابل بررسی است، گفت: این سفر، در بعد امنیتی، همکاری‌ برای مقابله با گروهک‌های تروریستی و نیز در چارچوب خرید سلاح از ایران اهمیت زیادی دارد.
حسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به  اهمیت سفر وزیر دفاع عراق به ایران اظهارداشت: سفر سپهبد جمعه عناد سعدون وزیر دفاع عراق به تهران در چارچوب همکاری‌های امنیتی و نظامی جدید ایران و عراق قابل بررسی است.

وی ادامه داد: رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران موجب شده تا برخی از همپیمانان کشورمان مانند عراق، افغانستان و سوریه به سمت خرید اسلحه از ایران متمایل شوند لذا این سفر می‌تواند چارچوب همکاری‌های نظامی و تسلیحاتی ایران و عراق را تعریف کند.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: سفر وزیر دفاع عراق به ایران، در بعد امنیتی، همکاری‌ برای مقابله با گروهک‌های تروریستی و نیز در چارچوب خرید سلاح از ایران اهمیت زیادی دارد. 
 
وی با بیان اینکه عراق هم اکنون نیازمند بازسازی نیرو‌های نظامی خود است، گفت: کیفیت سلاح‌های ایران در سطح استاندارد بین المللی قرار دارد لذا اقبال مقامات عراقی برای خرید سلاح از ایران افزایش یافته است.

هانی زاده خاطرنشان کرد: این سفر می‌تواند روابط ایران عراق در حوزه امنیتی و نظامی را به سطح قابل قبولی برساند؛ به‌ویژه اینکه ایران ثابت کرده برای حفظ ثبات و امنیت عراق اهمیت خاصی قائل است و این مسئله در آینده ثبات عراق موثر خواهد بود.
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *