رفع محدودیت‌‌های خرید صنایع کوچک از بورس

13:07 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۶۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: صنایع کوچک می‌توانند با توجه به محدودیت‌های موجود، خرید سه ماهه را به صورت یکجا و ماهانه انجام دهند
- بنا به اعلام شاتا، اصغر مصاحب در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از بندر امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه برای حمایت از صنایع کوچک، تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع بزرگ به صنایع کوچک سپرده می‌شود.: برای رونق تولید صنایع کوچک، مدل توسعه‌ای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در این سازمان پیگیری می‌شود که دبیرخانه تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی آن در استان خوزستان مستقر است.

وی افزود: ایجاد پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ که از طریق نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و خوشه‌های کسب و کار تحقق می‌یابد، نمونه بارزی از نهضت ساخت داخل است که در نتیجه آن، تولیدات صنایع کوچک و متوسط کشور متحول و رقابت پذیر خواهند شد.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰۰ واحد صنایع کوچک خوزستان در خوشه کسب و کار و پیمانکاری فرعی نفت، گاز و پتروشیمی این استان عضویت دارند و از این طریق پیمانکاری ساخت و تولید تجهیزات برای صنایع بزرگ نفت و گاز را انجام می‌دهند.
مصاحب در بخش دیگر سخنان خود اعلام کرد: با پیگیری‌هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت با بورس کالا انجام داده است، صنایع کوچک می‌توانند با توجه به محدودیت‌های موجود، خرید سه ماهه را به صورت یکجا و ماهانه انجام دهند، چون میزان خرید صنایع کوچک با بزرگ متفاوت است و این مشکل همواره در سطح بنگاه‌های کوچک و متوسط وجود دارد.

وی ادامه داد: در دو هفته اخیر نیز تلاش شد که نظام توزیع و عرضه به صورت متوازن انجام شود و رقابت پذیری صحیحی صورت پذیرد، به طوری که شاهد هستیم محصولات پتروشیمی عرضه شده در بورس نسبت به گذشته با کاهش قیمت همراه شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *