سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه؛ برگزاری همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا

10:54 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۵۳۹
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
دبیر انجمن ژئوپلیتیک ایران جرئیات برگزاری همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای را تشریح کرد.

- حسین ربیعی جرئیات برگزاری همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای را تشریح کرد.

قائم مقام کمیته علمی همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه بیان کرد: این همایش به صورت محدود حضوری و ویدئوکنفرانسی برگزار می‌شود و برای برگزاری محدود آن مجوز‌های لازم اخذ شده است.

وی گفت: این همایش بین‌المللی سه شنبه ۲۷ ابان ماه با سخنرانی مسئولان و اندیشمندان داخلی و خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان منطقه آزاد انزلی و با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

ربیعی با اشاره به سخنرانی مقامات داخلی در این همایش گفت: «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی، «رضا اردکانیان» وزیر نیرو و «فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد، «مرتضی بانک» دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، استاندار گیلان،  «کاظم جلالی» سفیر ایران در روسیه در این همایش سخنرانی خواهند داشت.

دبیر انجمن ژئوپلیتیک ایران با اشاره به استقبال اندیشمندان و مقامات خارجی کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از این همایش بیان کرد: مسئولان و مقامات خارجی به صورت ویدئوکنفرانسی در این همایش سخنرانی خواهند کرد، از جمله معاون وزیر صنعت و بازرگانی روسیه، وزیر بازرگانی اوراسیا، مدیرعامل بندر لوتوس آستراخان روسیه، رئیس انجمن تجارت اسلامی روسیه که در رابطه با اهمیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا و زمینه‌های تعامل بیشتر میان کشور‌های عضو و کریدور شمال-جنوب و سایر مسائل این اتحادیه سخنرانی خواهند کرد.

وی با تأکید بر استقبال گسترده جامعه علمی از این همایش و دریافت ده‌ها مقاله باکیفیت و کاربردی، افزود: در این همایش بین‌المللی، شش پنل تخصصی با ارائه بیش از ۳۰ مقاله برتر همایش از اساتید داخلی و خارجی برگزار خواهد شد. این مقالات به موضوعات مهمی همچون نقش اتحادیه اقتصادی اوراسیا در یکسان‌سازی استاندارد‌های محصولات صادراتی کشور، موانع و مشکلات پیش رو در الحاق ایران به اوراسیا، نقش اتحادیه اوراسیایی در توسعه همگرایی منطقه‌ای ایران و روسیه: با تاکید برعضویت کامل ایران، ارزیابی قدرت نرم مناطق آزاد تجاری ایران در شکل‌دهی نظام امنیت منطقه‌ای پرداخته خواهد شد.

ربیعی در تشریح اهداف برگزاری این همایش گفت: این همایش به‌دنبال توسعه مبانی نظری همکاری و همگرایی و ژئوپلیتیک منطقه‌ای است و می‌خواهد راه‌های عملی و کاربردی بهره‌برداری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های این پیمان منطقه‌ای را شناسایی و معرفی کند.

قائم مقام کمیته علمی همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه افزود: در شرایط کنونی که گسترش ارتباطات بین‌المللی و پیوستن به شبکه‌های مالی، ابزار تجارت جهانی و منطقه‌ای است، شناخت مناطق پیرامونی و ظرفیت‌های گسترش ارتباطات بین‌المللی می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات ما باشد.

وی با تقدیر از همکاری سازمان‌ها و نهاد‌های مشارکت کننده در این همایش با انجمن ژئوپلیتیک ایران گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی، مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام، اتحادیه انجمن‌های علمی علوم جغرافیایی، دانشگاه گیلان، دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سایر سازمان‌ها و نهاد‌ها در برگزاری این همایش مشارکت فعال داشته‌اند که بدون همراهی آن‌ها برگزاری این رویداد مهم در شرایط کنونی امکان پذیر نبود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *