برنامه بومی پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در کرمان تدوین می‌شود

9:28 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۵۰۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: ضرورت دارد برنامه مُدون پیشگیری از قاچاق کالا و ارز را با توجه به قانون و دستورالعمل‌های مربوطه به صورت بومی تدوین کنیم.
- سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان کرمان، اظهار کرد: یکی از اقدامات این کارگروه پیشگیری از وقوع جرم در خصوص قاچاق کالا و ارز است که مسئولیت آن به عهده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گذاشته شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان خاطرنشان کرد: هدف ما این است که در قالب کارگروه پیشگیری از وقوع جرم در خصوص قاچاق کالا و ارز، به گونه‌ای عمل کنیم تا سال آتی برنامه مُدون پیشگیرانه و کاهش وقوع جرم در این زمینه را پیاده سازی کرده و شاهد کاهش چشمگیر جرایم مرتبط باشیم.

وی یادآور شد: برابر مواد ۵، ۶، ۷ و ۱۳ و ۷۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید پیرو سامانه‌های راه اندازی شده فعالیت کنیم که قطعا این امر در کاهش جرایم و شفاف سازی نقش بسیار موثری خواهند داشت.

قویدل ادامه داد: به منظور صیانت از سرمایه‌های انسانی کلیه دستگاه‌هایی که به موجب قانون متکفل مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند، متناسب با حجم فعالیت‌ها باید اقدام کنند و در صورت قصور، کوتاهی مسئولان به عنوان ترک فعل اعلام خواهد شد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *