سامانه جدید بارش ها از اواخر امروز وارد کشور می شود

9:02 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۴۸۹
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای بیشتر نقاط کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود، اما از امشب با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب، استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کهکیلویه وبویر احمد بارش باران همراه با گاهی رعد‌وبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا با تقویت این سامانه بارشی برای بخش‌های جنوبی خوزستان و بوشهر، قسمت‌هایی از فارس کهکیلویه وبویر احمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کرمانشاه رگبار، رعد‌وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و همچین در مناطق شمالی‌تر نظیر کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال زنجان بارش باران، گاهی رعد‌وبرق و وزش باد اتفاق می‌افتد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه روی ارتفاعات استان‌های شمال غرب بارش‌ها به شکل برف رخ می‌دهد، افزود: این بارش‌ها تردد‌های برون شهری را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از این رو توصیه می‌شود به دلیل لغزنده بودن جاده‌ها افراد با احتیاط کامل تردد داشته باشند، همچنین احتمال جاری شدن روان آب و برخورد صاعقه هم در این مناطق وجود دارد.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی سه شنبه در نیمه غربی کشور سواحل دریای خزر و خراسان شمالی فعال می‌شود، اظهار کرد: چهارشنبه فعالیت این سامانه در شمال شرق و سواحل دریای خزر به شکل برف و باران رخ می‌دهند و بارش‌ها طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه در گیلان و مازندران شدت می‌یابد.

نقشینه بیان کرد: در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور بارش برف را خواهیم داشت، برای روز‌های سه شنبه و چهارشنبه افت دما در شمال غرب، سواحل خزر، شمال شرق کشور تا ۸-۱۲ درجه کاهش دما خواهیم داشت. از چهارشنبه تا آخر هفته هم افت دما را تا ۵-۷ درجه برای دامنه‌های البرز همراه خواهد بود.

برچسب ها: هواشناسی آب و هوا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *