ملایی: خود را بدهکار مربیان می‌دانیم/ شجیع: بیمه مربیان را از بن بست خارج می‌کنیم

14:08 - 24 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۳۱۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
وبینار پوشش بیمه‌ای مربیان با حضور رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی و مربیان برگزیده سراسر کشور برگزار شد.

- بر اساس اعلام روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، این وبینار که به منظور پوشش بیمه‌ای مربیان و بررسی پیامدهای پاندمی کوید 19 بر وضعیت کاری مربیان ورزشی با حضور افشین ملایی رییس فدراسیون، رضا شجیع سرپرست نایب رییسی، آذین ساکی سرپرست نایب رییسی بانوان، ناهیده جباری سرپرست آکادمی ملی ورزش‌های همگانی و امیر پورتقی برگزار شد.

افشین ملایی در این وبینار مربیان را اصلی عنصر توسعه ورزش همگانی دانست و بیان داشت: اینجانب و تیم مدیریتی همراهم خود را بدهکار مربیان می‌دانیم و معتقدیم به غیر از برخی مربیان رشته‌های خاص سایر مربیان از وضیعیت مطلوبی برخوردار نیستند.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: نشست‌های ستادی خوبی برای حل مسائل بیمه‌ای مربیان برگزار شده، اما هنوز اقدام موثری در این زمینه رخ نداده است، امیدواریم با تلاش‌های فدراسیون و استمرار حضور مربیانی که امروز در این وبینار هستند، شاهد نیل به خروجی‌های محسوسی باشیم.  فدراسیون ورزش‌های همگانی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت بدنی و مقابله با کم تحرکی ملی، در راستای سلامتی مربیان که سفیران تندرستی فدراسیونند، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

رضا شجیع سرپرست نایب رییسی فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به ظرفیت بیمه های بازرگانی اظهار داشت: واژه بیمه مربیان یکی از واژگانی است که باید نخست ادبیات آن در کارگزاری های بیمه و مراجع قانون گذاری بیمه جا بیافتد. مادامی که این واژه جا نیافتد، مربیان تمامی رشته های ورزشی دچار مسائل مختلف خواهند بود.

وی با اشاره به مدل پیشنهادی فدراسیون که بیمه خویش فرما از زمره بیمه های بازرگانی است که شامل تخفیف های گروهی می‌شود افزود: این مدل چهار حوزه بیمه ای را پوشش می دهد، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه ی تکمیلی و درمان، بیمه حوادث و بیمه عمر و زندگی را شامل می‌شود. فدراسیون ورزش‌های همگانی پیش نویس طرح پوشش بیمه‌ای مربیان را به تمامی هیئت‌های استانی خود ارسال می کند تا روسای هیئت های ورزشی نقطه نظرات خود را اعلام کنند.

امیر پورتقی ضمن اشاره به گونه های پوشش بیمه ای مربیان ورزشی گفت: مسئله بیمه مربیان پیش از کرونا نیز دچار بحران بود و وقوع پاندمی مزید بر علت شد. مربیگری هنوز از لحاظ قانونی شغل محسوب نمی شود، ما دامی که مربیگری شغل نباشد، جدی گرفته نخواهد شد.

وی با تاکید بر ظرفیت فدراسیون های ورزشی یادآور شد: استفاده از ظرفیت بیمه خوش فرما برای پیشگیری از خسارات در بحران مشابه و استفاده از ظرفیت فدراسیون های ورزشی برای ارائه بیمه های بازرگانی مشابه بیمه های اجتماعی دارای تخفیف و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کلاس های آنلاین و ارائه تسهیلات به مربیان را به مثابه راهکار برای عبور بحران بیمه مربیان در دوران کرونا بر شمرد.

رهام ابوطالبی رییس هیئت ورزش های همگانی مازندران افزود: یکی از نیازهای هر صنف پوشش های بیمه ای است، بیمه هایی که در صنف های مختلف جاری هست اما در عرصه ورزش تا کنون پیگیری نشده است.

ابوطالبی با اشاره به پیامدهای پاندمی کوید 19 خاطر نشان کرد: مربیانی که منبع درآمدشان مربیگری ورزشی بود، هم اکنون درآمد خودشان از دست داده اند و حتی اگر امروز بیمه شوند، بخاطر شرایط کرونایی برای آنها در این مقطع بحرانی، بهره و سودی ندارد. بیمه بیکاری برای مربیان منجر به چالش های با بیمه تامین اجتماعی می شود، اگر وزارت ورزش و جوانان به کمک فدراسیون بیاید می توان انتظار حل این بحران را داشت.

هادی سبزواری رییس هیئت ورزش های همگانی استان همدان بیان داشت: جهت تحقق طرح پوشش مربیان نیازمند به مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و تحقق این طرح نیازمند تشکیل کمیته مشترک بین وزارت ورزش و جوانان، مجلس شورای اسلامی و فدراسیون ورزش های همگانی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *