برون‌داد فعالیت‌های «هیئت اندیشه‌ورز» منتشر می‌شود

7:30 - 25 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۲۹۰
عضو مجلس خبرگان گفت: «هیئت اندیشه‌ورز» در حال تعقیب سیاست‌های نظام هستیم که متأسفانه با انتشار ویروس منحوس کرونا مواجه شده‌ایم و نشست‌های جمعی متأثر از این ویروس منحوس تشکیل نمی‌شود، اما برون‌داد فعالیت‌های آن در آینده به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به «هیئت‌های اندیشه‌ورز» و تأثیر آن‌ها از بدو تشکیل بیان کرد: این هیئت با پیشنهاد مقام معظم رهبری شکل گرفت. قبل از پیروزی انقلاب نوید الهی بودن و مردم سالاری دینی به مردم  داده شد.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: در نظام جمهوری اسلامی سرنوشت مردم در دست خود آن‌هاست و با دموکراسی تغییر سرنوشت خود را به دست می‌گیرند.

وی گفت: برقراری مساوات، آزادی، استقلال، امنیت، مبارزه با استکبار و رشد و تعالی، شاخصه‌های فرهنگی ایجاد سبک زندگی اسلامی در بین مردم و غیره اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران است و البته قانون اساسی مبتنی بر دین اسلام با ولایت فقیه جامع‌الشرایط محور آن قرار دارد.

سلیمانی اظهار کرد: مردم در اوایل انقلاب با علاقه‌مندی به این مسائل به روحانیت اعتماد و رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کردند و با ۹۸.۸ درصد آرا مردمی به جمهوری اسلامی رای دادند.

عضو مجلس خبرگان افزود: امروز بعد از گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب اسلامی باید ببینیم شعار‌هایی که در دوران انقلاب سرداده‌ایم در چه مرحله‌ای قرار دارد و کدام یک از جمله عناوین عدالت سیاسی، اجتماعی، ارائه خدمات برای رفاه مردم، مقابله با استکبار و موارد دیگر عملیاتی شده است. 

وی گفت: علاوه بر اینکه رسالت مهم مجلس خبرگان تعیین رهبر است، رسالت‌های دیگری نیز بر عهده مجلس خبرگان قرار دارد از جمله مطالبه‌گری از نظام درباره تحقق شعار‌های انتخاباتی، اجرایی شدن شعار‌های انقلاب و مقابله با استکبار که از شعار‌های انقلاب بوده است.

سلیمانی افزود: تعدادی از خبرگان در قالب جمع «اندیشه‌ورز» درآمدند و اکنون در حال تعقیب سیاست‌های نظام هستیم که متأسفانه با انتشار ویروس منحوس کرونا مواجه شده‌ایم و نشست‌های جمعی متأثر از این ویروس منحوس تشکیل نمی‌شود، اما برون داد فعالیت‌های آن در آینده به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

رهبر معظم انقلاب ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: در این مجموعه‌ مجلس خبرگان می‌توان یک هیئت اندیشه‌ورزی را تصوّر کرد - چون بحمدالله اشخاص صاحب اندیشه، صاحب فکر در این مجموعه‌ هفتاد هشتاد نفری کم نیستند- که وظیفه‌ این هیئت اندیشه‌ورز این باشد که یک نگاه کلانی بکند به مسیر انقلاب از اوّل تا امروز.


برچسب ها: مجلس خبرگان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *