رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

«انقلاب و دیپلماسی» روایتی از روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی

11:15 - 24 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۲۲۲
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کتاب «انقلاب و دیپلماسی در خاطرات سید محمد صدر»، خاطرات سید محمد صدر از زمان تولد تا پاییز ۱۳۶۴ را بیان می‌کند که به قلم محمد قبادی نوشته شده است.

- کتاب «انقلاب و دیپلماسی در خاطرات سید محمد صدر»، خاطرات سید محمد صدر از زمان تولد تا پاییز ۱۳۶۴ را بیان می‌کند که به قلم محمد قبادی نوشته شده است.

در فصل نخست کتاب «انقلاب و دیپلماسی»، پیشینه خانوادگی، تحصیل در قم و تهران موردتوجه قرار گرفته است. فصل دوم ورود او به دانشگاه است که در این دوره وی فعالانه به مباحث سیاسی و برخی فعالیت‌ها و جریانات جنبش دانشجویی پرداخته است که توسط سوره مهر به انتشار رسیده است.

در فصل سوم وی از نحوه ارتباطش با سازمان منافقین و از دو تجربه‌اش در همکاری با آن‌ها گفته است. در فصل چهارم به برخی از وقایع در دو سال آخر سلطنت پهلوی اشاره شده است. در سه فصل بعدی به وقایع روز‌های پایانی عمر رژیم پهلوی، شهید «رجایی» و نخستین همکاری‌های شهید «صدر» با دولت پرداخته شده است.

روایتی از خاطرات «محمد صدر» در یک کتاب/«انقلاب و دیپلماسی»، اثری از سوره مهر

محمد قبادی در بخشی از مقدمه این کتاب درباره این خاطرات نوشته است: «صدر با این شرط خاطراتش را در اختیارم گذارد که نه سخنش کوتاه و خلاصه تدوین شود و نه پی‌نوشتی جانبدارانه بدان افزوده شود. تأکید او مرا نیز به وسواس انداخت و از این رو خاطراتش را به صورت پرسش و پاسخ تدوین کردم تا مرز بین راوی و تدوینگر و مصاحبه مشخص شود.


برچسب ها: کتاب کتابخوانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *