برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم

19:09 - 23 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۰۷۷
طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با همراهی دارالقرآن قرآن کریم و اداره تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

– طبق گزارش روابط‌عمومی اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با همراهی دارالقرآن قرآن کریم با این اداره کل برگزار شد.

به گفته روح‌الله عبداللهی، این طرح از تاریخ ۱۷ آبان تا ۲۱ آبان برگزار شد که ۴ روز نخست به بانوان حافظ و در روز آخر به آقایان حافظ قرآن کریم اختصاص یافت. باتوجه‌به شیوع بیماری و شرایط خاص، این آزمون با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

همچنین باتوجه‌به لزوم برگزاری شفاهی این مرحله از آزمون و نیاز به برگزاری انفرادی آن، آزمون در فضای باز گسترده و همچنین در اتاق‌های متعدد این آزمون ادامه یافت.

وی افزود: باتوجه‌به بیماری کرونا نگرانی‌هایی نسبت به کاهش حضور حافظان در این آزمون را داشتیم، ولی با یاری خدا استقبال از آزمون هیچ تفاوتی با سال‌های پیش نداشت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی طبق انتظار ما پیش رفت. عبداللهی با ذکر این مطلب که این آزمون در دو مرحله برگزار شد ادامه داد: مرحله‌ی اول این آزمون به‌صورت کتبی در استان تهران برگزار شد که ۱۶۴۰ نفر شرکت‌کننده داشت که تعداد ۵۲۳ نفر واجد شرایط حضور در مرحله دوم آزمون که به‌صورت شفاهی بود شدند. از این تعداد ۱۳ نفر از آقایان و ۴۲۰ نفر از بانوان حافظ قرآن کریم بودند.

در پایان لازم به ذکر است در آزمون شفاهی سه سطح ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن وجود دارد که سطح حفظ کل قرآن دارای درجه‌بندی به‌صورت درجه‌ی سه تا یک و معادل مدرک کارشناسی تا دکتری مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *