کرونا؛ رکورد بالاترین مرگ و میر روزانه در جهان، رکورد شکنی دوباره در آمریکا

14:51 - 23 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۰۲۹
با تشدید موج جدید شیوع کرونا، محدودیت‌های کرونایی و قرنطینه سراسری به بسیاری از کشور‌ها به ویژه به کشور‌هایی اروپایی بازگشته است.

- موج جدید شیوع ویروس کرونا بسیاری از کشور‌های جهان را فرا گرفته و محدودیت‌ها برای مقابله با این ویروس بار دیگر از سر گرفته شده اند.

اندونزی به دنبال واکسیناسیون گسترده: جوکو ویدودو، رییس جمهور اندونزی گفته است که به دنبال دریافت مجوز اضطراری برای شروع برنامه واکسیناسیون گسترده کرونایی از اواخر ماه دسامبر است.

هشدار در مورد کرونا در ماساچوست: کارشناسان هشدار می‌دهند که با افزایش دوباره ویروس کرونا و تایید مرگ بیش از ۱۰ هزار نفر، ویروس کرونا می‌تواند ماساچوست را به سمت زمستانی تاریک سوق دهد.

جهش ابتلا به کرونا در کره جنوبی: کره جنوبی بزرگترین جهش روزانه خود را در موارد ابتلا به کووید-۱۹ طی ۷۰ روز گزارش کرده است.

این در حالی است که در این کشور افرادی که در اماکن عمومی از ماسک استفاده نکنند جریمه می‌شوند.

رکورد بالاترین مرگ و میر روزانه در جهان بر اثر کرونا: طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته جهان بالاترین میزان مرگ و میر را از زمان آغاز همه گیری کرونا تاکنون داشته است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ هزار و ۶۱۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

رکورد شکنی دوباره آمریکا: آمریکا در ۲۴ ساعت ۱۴۳ هزار و ۲۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که بالاترین رکورد در کل جهان محسوب می‌شود.

رکورد ابتلا در انگلیس: انگلیس روز پنجشنبه به بالاترین نرخ روزانه ابتلا با شناسایی ۳۳ هزار و ۴۷۰ مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا رسید.

شناسایی موارد مبتلا در یک کشتی تفریحی: آزمایش تشخیصی کرونای ۵ مسافر در یک کشتی تفریحی در دریای کارائیب مثبت اعلام شد.

در پی ابتلای این ۵ نفر، این کشتی تفریحی به سفر خود پایان داد.

کالیفرنیا هم از یک میلیون مورد کرونایی گذشت: ایالت کالیفرنیای آمریکا با رسیدن به یک میلیون و ۶۳۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در روز پنجشنبه، پس از ایالت تگزاس به دومین ایالت آمریکا با بیش از یک میلیون مورد تبدیل شد.

رکورد ابتلا به کرونا در ژاپن: مقامات ژاپن روز پنجشنبه اعلام کردند که در طول ۲۴ ساعت یک هزار و ۶۶۰ مورد جدید مبتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده اند که ۳۹۳ مورد آن مربوط به توکیو، پایتخت این کشور هستند.

نظر وزیر بهداشت آلمان در مورد تمدید محدودیت‌های کرونایی: وزیر بهداشت آلمان روز جمعه گفت «خیلی زود است که بگوییم که آیا محدودیت‌های اعمال شده در هفته گذشته برای جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا باید تمدید شود یا نه».

تعطیلی مدارس در اتریش

دولت اتریش تمامی مدارس این کشور را تعطیل کرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *