اسکوچیچ پاسخ منتقدان را داد؛ تیم ملی قوی‌تر شد

0:45 - 24 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۹۶۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با نتیجه خوبی که تیمش مقابل بوسنی گرفت پاسخ منتقدانش را بدهد.

- تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب موفق شد در دیداری تدارکاتی تیم ملی بوسنی و هرزگوین را با ۲ گل از پیش‌رو بردارد تا شاگردان دراگان اسکوچیچ در دومین بازی تدارکاتی خود دومین بردشان را هم به دست بیاورند. تیم ملی ایران در دیدار قبلی ازبکستان را شکست داده بود.

درست چند روز قبل از برگزاری بازی ایران و بوسنی، زمانی که اسکوچیچ فهرست بازیکنان مدنظرش را برای اردوی تیم ملی و بازی با بوسنی منتشر کرد، انتقادات زیادی به وی وارد شد. بسیاری از کارشناسان و فوتبالدوستان معتقد بودند اسکوچیچ نباید به یکباره اینقدر تغییر در تیم ملی به وجود می‌آورد و ۱۸ بازیکن نامدار و ثابت تیم ملی در سال‌های اخیر را به اردو دعوت نمی‌کرد.

با این حال، اسکوچیچ توانست با همان بازیکنانی که به اردو فراخوانده بود نتیجه قابل قبولی مقابل یکی از بهترین حریفان تدارکاتی چند سال اخیر تیم ملی بگیرد. جدا از نتیجه، تیم اسکوچیچ توانست نمایش خوبی مقابل تیم بوسنی که بازیکنان مطرحی را در اختیار داشت، داشته باشد. با این برد سرمربی تیم ملی موفق شد یکبار دیگر پاسخ منتقدان خود را بدهد و نشان دهد که می‌توان به او و تیمش امیدوار بود.

از سوی دیگر، با عملکرد قابل قبول بازیکنان فعلی در ترکیب تیم ملی، کار برای دیگر ملی‌پوشان نیز بسیار سخت شده است. در سال‌های اخیر تیم ملی ایران غیر از چند تغییر کوچک در بین بازیکنان دعوت شده، تفاوت خاصی نکرده و معمولا ترکیب تیم هم به یک شکل ثابت چیده شده است. با این حال، برای این اردو بازیکنان مطرحی به تیم ملی دعوت نشده‌اند و از طرفی درخشش بازیکنان دعوت شده، باعث شده تا کار برای بازیکنانی که تقریبا در سال‌های اخیر همیشه در تیم ملی حضور داشته‌اند برای بازگشت به ترکیب و حتی اردو بسیار دشوار شود.

اتفاق مثبت دیگری هم که با تصمیم اسکوچیچ رخ داد این بود که حالا تیم ملی ایران یک تیم کامل دیگر هم در اختیار دارد که همه بازیکنانش تجربه حضور در تیم ملی را هرچند کم اما در کارنامه دارند؛ بنابراین در مسابقات رسمی و بین‌المللی خصوصا در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، احتمالا شاهد کمبود بازیکن در تیم ملی نخواهیم بود چراکه تقریبا در هر پست اسکوچیچ و کادرفنی تیم ملی چندین بازیکن خوب در اختیار دارند که می‌توانند در مواقع نیاز از هریک از آنها استفاده کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *