نصب و راه اندازی ١٠ دستگاه پله برقی تولید داخلی در خط ٧ متروی پایتخت

16:25 - 22 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۸۵۲
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از نصب و راه اندازی ١٠ دستگاه پله برقی تولیدی داخلی در خط ٧ مترو تهران خبر داد.

- سید مناف هاشمی تحقق شعار جهش تولید را کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر در نامگذاری سال‌ها، مسئله اقتصاد را در اولویت اول قرار داده‌اند پس بی شک این شعار نشانگر اهمیت نقش اقتصاد در سرنوشت کشور است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: با عنایت به نامگذاری سال جهش تولید و تحقق این شعار، برای اولین بار به همت و تلاش صنعتگران ایرانی فعالیت پله‌برقی ایرانی در ناوگان متروی تهران آغاز شد، بطوریکه قرار داد ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی با یکی از شرکت‌های داخلی به امضا رسیده است.

وی با بیان اینکه، ۸ دستگاه پله‌برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است، اظهار داشت: ٢پله‌برقی دیگر نیز به زودی در ایستگاه صنعت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.


هاشمی با اشاره به اینکه کیفیت، همواره بارزترین ویژگی تولید بوده است، تاکید کرد: ایستگاه‌های خط ٧ مترو با نصب و راه اندازی پله‌های برقی ساخت داخل که با بهترین برند‌های خارجی به لحاظ کیفیت هم تراز است، به بهره برداری خواهند رسید.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران؛ به گفته معاون شهردار تهران، به طور متوسط خرید هر دستگاه پله‌برقی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار ارز بری دارد که با تکمیل فرآیند تولید داخل و در همین فاز ابتدایی، برای ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی انجام می‌پذیرد.


برچسب ها: شهرداری مترو

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *