فرصت دو هفته‌ای وزارت راه‌و‌شهرسازی برای بررسی هزینه شرکت‌های هواپیمایی

19:10 - 24 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۸۳۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از فرصت دو هفته‌ای وزارت راه و شهرسازی برای بررسی هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و گفت: تا زمان ابلاغ قیمت‌ها، هیچ یک از بخش‌های ناوگان هوایی اجازه افزایش خودسرانه قیمت بلیت را ندارند.
- نرخ بلیت هواپیما در هفته‌های اخیر با افزایش قیمت قابل توجهی روبرو شده است و علی‌رغم غیرقانونی خواندن این افزایش قیمت‌ها از سوی مسئولان ناوگان هوایی کشور، اما همچنان هزینه‌های استفاده از این ناوگان حمل و نَقلی بالاست.

اقبال شاکری در گفت‌وگو با میزان با اشاره به شکل‌گیری کارگروهی در این خصوص گفت: کارگروهی برای بررسی و رسیدگی نرخ بلیت هواپیما در کمیسیون با حضور مسئولان خطوط هوایی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده، سازمان هواپیمایی و انجمن صنفی تشکیل شد.
 
به گفته نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر،بومهن وپردیس در خانه ملت، طبق گفت‌وگوهای انجام شده در قالب این کارگروه، قرار شد مبنای قیمت‌گذاری برای بلیت‌های هواپیما، بخشنامه سازمان هواپیمایی باشد و هیچ نوع افزایش قیمت و کف قیمت برای بلیت‌ها در نظر گرفته نشود.
 
وی در ادامه بر ضرورت وجود و تهیه یک نظام مشخص قیمت‌گذاری برای ناوگان هوایی تاکید کرد و افزود: نظر کمیسیون و مجلس همواره بر این بوده است که که با یک بررسی دقیق از هزینه‌ها، یک تصمیم منطقی برای نرخ بلیت گرفته شود و بر همین اساس کمیسیون به سازمان هواپیمایی ماموریت داده است تا در این خصوص بررسی‌های دقیق را انجام دهد و نتایج آن را به کمیسیون اعلام کنیم؛ در حال حاضر و تا زمان ابلاغ قیمت‌ها، هیچ یک از بخش‌های ناوگان هوایی اجازه افزایش خودسرانه قیمت‌ها را ندارند.
 
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ۱۶ مهر ماه از الزام فروش یک در میان صندلی‌های هواپیما بر نرخ بلیت هواپیما خبر داد که منجر به انتشار نرخ نامه جدید بلیت‌ها توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی و افزایش قیمت‌ها شد. 
به دنبال این اتفاق وزیر راه وشهرسازی از لغو افزایش و برگشت قیمت‌ها به قبل خبر داد ، موضعی که در عمل هیچ تاثیری بر قیمت‌ها نداشت و در نهایت در جلسه هفته گذشته مسئولان این حوزه با کمیسیون عمران قرار شد ظرف دو هفته سازمان هواپیمایی جزئیات صورت‌های مالی خطوط مختلف هوایی و مدل‌های مختلف فعال در این ناوگان را بررسی کند و به شورای عالی هوایی و کارگزوه مربوطه در کمیسیون عمران اعلام کند تا بر اساس آن نرخ‌های جدید اعلام شود. 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *