تاکید رئیس دادگستری کرمانشاه بر برخورد جدی با جرائم خشن

18:00 - 22 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۸۱۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بر برخورد جدی با جرائم خشن تاکید کرد.

- توسلی‌زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی با بیان اینکه استان کرمانشاه از لحاظ امنیتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد یادآور شد: ارتباط دستگاه قضایی استان با مردم در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و با این کار توانسته ایم سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به دستگاه قضایی را بالا ببریم و مردم همواره می‌توانند با روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان ارتباط بگیرند و مشکلات حقوقی خود را مطرح و حل کنند.

وی خاطر نشان ساخت: یکی از مواردی که باید به آن توجه جدی شود و برای رفع آن چاره اندیشی کرد آگاه نبودن مردم به قوانین حقوقی است و همین موضوع سبب می‌شود نسبت به آرا صادره از سوی همکاران قضایی معترض باشند.

توسلی‌زاده با اشاره به دستورالعمل اخیر ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر ترک فعل مدیران تاکید کرد دستورالعمل با ابلاغ صریح به تمامی حوزه‌ها صادر شده است و همین جا تاکید می‌کنیم اگر مدیری در هنگام ارتکاب جرم هر یک از مجموعه تحت تصدی خود ترک محل کار کرده باشد مستوجب برخورد کیفری یا حقوقی است و با او برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با بر شمردن برخی جرائم مهمه تصریح کرد بر آنیم این جرائم را در اولویت برخورد‌ها قرار دهیم و اجازه نخواهیم داد عده‌ای امنیت اجتماعی مردن را دچار خدشه کنند. هر چند در سایر جرایم اعتقاد به مجازات‌های جایگزین و نیز صلح و سازش داریم.

وی مجموعه قضایی استان کرمانشاه را برخوردار از سواد حقوقی بالا دانست و تاکید کرد خوشبختانه رسیدگی‌ها در دادگستری کرمانشاه به خوبی و بر اساس قوانین حقوقی صورت می‌گیرد و همکاران ما با سواد حقوقی بالا آرا متقن صادر می‌کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *