اسکوچیچ: بازی با رقبای ساده‌تر هیچوقت هدف من نبوده است/ از بازیکنانم توقع بالایی دارم

19:42 - 21 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۷۰۰
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید هیچوقت دنبال رویارویی با رقبای ساده‌تر نبوده است.

- دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، در آستانه دیدار دوستانه فردا شب (پنجشنبه) شاگردانش مقابل بوسنی و هرزگوین صحبت‌هایی انجام داد که مهمترین بخش‌هایش را در زیر می‌خوانید:

*به لحاظ تاکتیکی تیم را خوب آماده کردیم و دیروز هم تمرین خوبی داشتیم. سعی کردم ایده‌هایم را به بازیکنان منتقل کنم و همچنین یک جلسه هم با آنها داشتیم.

*روز گذشته تست کرونا را هم پشت سر گذاشتیم و خوشحالم که همه اعضا و بازیکنان در صحت و سلامتی هستند. جو کلی تیم کاملاً مثبت است و بازیکنان همگی آماده این بازی هستند.

*این بازی دوستانه یک محک جدی برای ما خواهد بود. در این بازی چند بازیکن مهم ما غایب هستند، اما به بازیکنانی که در این اردو دعوت کردم، اعتماد کامل دارم.

*وقتی یک تیم ملی با تیم‌های سطح اول دنیا مانند ایتالیا و هلند مساوی کند و بازیکنانی در حد جهانی مانند ادین ژکو و پیانیچ را در اختیار داشته باشد، مطمئن باشید که آن تیم خوبی است.

*خبر نداریم که کادرفنی بوسنی چه بازیکنانی را مقابل ما در ترکیب قرار می‌دهند، اما بازی‌های قبلی آنها را دیده‌ایم و آنالیز کرده‌ایم که می‌دانیم با چه شیوه و روشی بازی خواهند کرد.

*ما برای بوسنی احترام قائلیم، فرقی نمی‌کند چه تیمی را به زمین می‌فرستند، چون می‌دانیم بوسنی تیمی قوی و خوب است.

*همه بازیکنان در شرایط خوبی هستند. البته خستگی پرواز و بازی‌های نزدیکی که انجام داده‌اند، باعث شده آنها در شرایط آرمانی نباشند، اما اطمینان دارم در بازی فردا در بهترین شرایط بدنی به میدان خواهند رفت.

*در بازی‌های دوستانه همیشه دنبال این هستم که حریف بتواند بازیکنان من را تحت فشار بگذارد تا بتوانم از آنها جواب بگیرم. این گزینه را هم داشتیم که با تیم‌های ملی ساده‌تری بازی کنیم و نتیجه مطلوب هم بگیریم، اما این مسئله هیچوقت هدف من نبوده است.

*الان زمان این را داریم که برخی بازیکنان جدید و روش بازی خودمان را آزمایش کنیم. البته خیلی بازیکنان را داریم که به لحاظ تجربه، شرایط خوبی دارند و نیازی نیست آنها را امتحان کنم، اما دوست دارم بازیکنان کم تجربه‌تر را به بازی بگیرم و ببینم در عمل چگونه هستند و حس خوبی از بازی آنها بگیرم.

*در تیم ملی کار خیلی سخت است، چون زمان کم و فشرده‌ای برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها با بازیکنان در اختیار داریم، به همین دلیل در تمرین دیروز مجبور بودم در زمان کم، به صورت بهینه ایده‌هایم را با بازیکنان در میان بگذارم.

*از روز اولی که کارم را شروع کردم، گفتم که می‌خواهم تیم ملی متفاوتی داشته باشیم و انرژی مثبتی را به تیمم منتقل کنم. از بازیکنان توقع بالایی داریم، چون آنها بازیکن تیم ملی ایران هستند و می‌توانند به سطوح بالاتری برسند.

*از توقعات مردم ایران باخبرم، من هم در این انتظارات و توقعات با آنها شریک هستم. من به تیم‌مان باور دارم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *