آغاز دور برگشت لیگ برتر کشتی از دوم آذر به میزبانی سالن آزادی

19:13 - 21 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۶۹۶
با توجه به لغو مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲١، دور برگشت لیگ‌برتر کشتی از دوم آذرماه آغاز خواهد شد.

- طبق اعلام روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، پیش از این سازمان لیگ کشتی برنامه مسابقات دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی را در دو طرح اعلام کرده بود. از آنجایی که اتحادیه جهانی کشتی رسما اعلام کرده مسابقات قهرمانی جهان در سال ٢٠٢٠ برگزار نمی‌شود، رییس سازمان لیگ کشتی از آغاز دور برگشت لیگ بیستم از اول آذرماه خبر داد.

عبدالمهدی نصیرزاده با تایید این خبر گفت: طی هفته‌های اخیر بار‌ها به تیم‌ها و کشتی گیران اعلام کردیم که آمادگی خود را حفظ کنند، چون در صورت لغو مسابقات قهرمانی جهان بلافاصله مسابقات لیگ آغاز خواهد شد. برنامه دور برگشت را هم چند روز قبل به باشگاه‌ها ابلاغ کردیم و حالا که اتحادیه جهانی تصمیم به لغو مسابقات جهانی گرفته، همان طرح اول را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس مسابقات دور برگشت لیگ برتر کشتی فرنگی از اول آذرماه با برگزاری مراسم وزن‌کشی آغاز خواهد شد و رقابت‌های گروه الف طی روز‌های ۲ و ۳ آذرماه برگزار می‌شود. مسابقات گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی و گروه‌های الف و ب لیگ برتر کشتی آزاد هم طبق برنامه برگزار خواهد شد.

رییس سازمان لیگ کشتی در ادامه گفت: همانطور که در دور رفت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی اجرا شد، در دور برگشت هم فدراسیون و سازمان لیگ کشتی تاکید زیادی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند داشت. قبلا هم اعلام کرده بودیم که اولویت ما سلامتی ورزشکاران است.

نصیرزاده در پایان عنوان کرد: تمامی مسابقات به صورت متمرکز و به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود و تیم‌ها باید قبل از حضور در رقابت‌ها تست کرونا را پشت سر بگذارند.


برچسب ها: کشتی لیگ کشتی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *