استاندار کرمان چرا استعفا کرد؟ | کارنامۀ کاری علی زینی‌وند

15:55 - 21 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۶۱۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
نماینده مردم «کرمان و راور» در مجلس گفت: از شب گذشته چندین مرتبه با استاندار کرمان تماس گرفتم و موفق نشدم با ایشان صحبت کنم و تلفن همراه استاندار یا در دسترس نیست و یا پاسخ نمی‌دهند.
محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌و‌گو با میزان، درباره استعفای استاندار کرمان گفت: ما از استعفای استاندار خبر نداشتیم.
 
وی تاکید کرد: عصر روز گذشته معاون پارلمانی وزیر کشور با بنده تماس گرفتند و اعلام کردند استاندار کرمان استعفا داده است لذا بنده در پاسخ به وی گفتم علت استعفای استاندار کرمان چیست و چه اتفاقی افتاده است؟ نهایتاً معاون وزیر به بنده اعلام کردند که جزئیات این استعفا مشخص نیست و در مجموع قرار است دولت درباره این موضوع و جانشین استاندار تصمیم‌گیری کند.

پورابراهیمی تصریح کرد: بنده اعلام کردم اجازه بدهید جلسه مجمع نمایندگان استان برگزار شود و درخصوص استعفای استاندار بحث کرده و ببینیم موضوع چیست و اگر به هر دلیلی ادامه فعالیت استاندار امکانپذیر نباشد، درباره گزینه جدید تصمیم گیری کنیم لذا مقرر شد تا مجمع نمایندگان استان کرمان پیرو این موضوع با وزیر کشور در ابتدای هفته آینده  جلسه داشته باشد تا  نمایندگان استان در این زمینه بحث و تبادل نظر کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: البته بنده از شب گذشته چندین مرتبه با استاندار تماس گرفتم و موفق نشدم با ایشان صحبت کنم و تلفن همراه استاندار یا در دسترس نیست و یا پاسخ نمی‌دهند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده چند روز قبل با استاندار کرمان برای جلسه‌ای هماهنگی لازم را انجام دادیم و برنامه به صورت متداول پیش می‌رفت که عصر روز گذشته از استعفای استاندار مطلع شدیم.
 
هیئت دولت امروز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، علی زینی‌وند را به عنوان استاندار جدید کرمان منصوب کرد.
 
علی زینی‌وند پیشتر معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بود که به پیشنهاد وزیر کشور و تایید هیئت دولت به عنوان استاندار کرمان منصوب شد.

زینی‌وند دارای دکتری روابط بین الملل از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است و ریاست کمیته سیاست داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر کل سیاسی و انتظامی استانداری ایلام، مشاور در شورای‌عالی امنیت ملی و عضو شورای‌عالی اطلاع رسانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه کاری خود دارد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *