علی‌نژاد: امکان برگزاری انتخابات فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی وجود ندارد

13:31 - 21 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۵۳۹
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم، ولی با توجه به شیوع گسترده کرونا، فعلا چنین کاری مقدور نیست.

- طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون موتوسواری و اتومبیلرانی، مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در مجمع عمومی فدراسیون موتوروسواری و اتومبیلرانی اظهار داشت: این فدراسیون وظایف و اهدافی در حوزه همگانی و حرفه‌ای دارد ولی هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده است. فدراسیون در حوزه قهرمانی، جایگاه مشخصی در آسیا و جهان ندارد و هزینه ۱۶ میلیون تومانی اعزام‌ها در سال ۹۸ نشان می‌دهد که کار جدی در این مورد انجام نشده و جای تاسف دارد.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: در زمینه همگان هم اگر فدراسیون موتوروسواری و اتومبیلرانی بتواند، نقش خود را به خوبی ایفا کند، فرهنگ سازی بزرگ و مهمی انجام خواهد شد. در این مورد هم هنوز به اهداف خود نرسیده‌ایم.

علی‌نژاد در مورد قضیه واردات موتور‌های ورزشی گفت: اختیار و امتیاز واردات موتور ورزشی به فدراسیون موتوروسواری و اتومبیلرانی واگذار شده بود که تبعاتی برای این فدراسیون داشت. من برای اینکه شبهات از بین برود، این امتیاز و اختیار را لغو کردم و کارگزوهی در وزارت ورزش با مشارکت فدراسیون تشکیل شد تا ضمن بازنگری آیین نامه واردات موتور، مجوز این کار به قهرمانان ورزشی داده شود.

وی تصریح کرد: در واقع، حق یک امضای طلایی به رییس فدراسیون در مورد واردات موتور اعطا شده بود که به خودی خود، شبیه برانگیز است. اینگونه اقدامات و تصمیمات نباید باعث حاشیه‌سازی شود. بازنگری در آیین نامه واردات موتور انجام شده و به زودی به فدراسیون ابلاغ خواهد شد.

علی‌نژاد در مورد انتخابات فدراسیون موتوروسواری و اتومبیلرانی گفت: امیدورام هر چه زودتر بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم، ولی با توجه به شیوع گسترده کرونا، فعلا چنین کاری مقدور نیست.

انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *