رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۹۳ درصد موجودی پرونده‌های معوق دادگستری ایلام مختومه شدند

11:33 - 23 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۳۴۸۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان ایلام در جلسه شورای قضایی گفت: ۹۳ درصد موجودی پرونده‌های معوق دادگستری ایلام مختومه شدند.

- جلسه شورای قضایی استان با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دقیق دستورالعمل‌های مقابله با ویروس کرونا به ریاست دکتر علی دهقانی رییس کل دادگستری استان در سالن همایش کوثر دادگستری ایلام برگزار شد.

دهقانی در این جلسه بر اهمیت مدیریت و اجرای برنامه‌ها متناسب با سیاست‌های تحولی دستگاه قضایی اشاره کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین رکن مدیریت و اجرای این سیاست‌ها و راهبرد‌ها برنامه‌ریزی است و اساسا مدیریت بدون برنامه‌ریزی مناسب بی معناست.

وی از تقسیم کار و انجام امور مطابق با وظایف و بخشنامه‌های ابلاغی به عنوان محور‌های مهم برنامه‌ریزی یاد کرد و با تاکید بر اهمیت توجه به زمان در اجرای برنامه ها، افزود: هر یک از اعضای شورای قضایی باید متناسب با شرایط خاص فعلی در مقابله با ویروس کرونا، در واحد و سازمان خود به نحوی برنامه ریزی کنند که سیاست ها، راهبرد‌ها و اهداف ترسیم شده پیگیری و اجرا گردد.

رییس کل دادگستری استان ایلام، با بیان احادیثی از ائمه معصومین (ع) در خصوص اهمیت استفاده از زمان و فرصت‌ها خاطرنشان کرد: زمان خدمت گزاری یک فرصت مغتنم است و کلیه مدیران، کارگزاران و خدمت گزاران باید فرصت خدمت به مردم را مغتنم شمرده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

وی کنترل بر حسن انجام امور و نظارت بر انجام وظایف و ماموریت‌ها را از ارکان مهم مدیریت دانست و اذعان داشت: برنامه ریزی باید متناسب با شرایط خاص حال حاضر به نحوی انجام گیرد که فرآیند خدمت رسانی به مردم به بهترین شکل ممکن ادامه یابد.

دهقانی با با بیان این که تلاش در جهت احقاق حقوق مردم، بهترین نمود تکریم ارباب رجوع است، گفت: با اقدامات جهادی دستگاه قضایی استان از شهریور ۱۳۹۸ تاکنون ۹۳ درصد پرونده‌های معوق دادگستری استان مختومه شده اند.

عالی‌ترین مقام قضایی استان بر توجه جدی به رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در هفته قوه قضائیه تاکید کرد و اظهار داشت: کرامت محوری و تکریم ارباب رجوع در همه اجزاء سازمان و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهش تولید و رفع موانع آن از اهم برنامه‌های مدنظر می‌باشد.

وی به ابلاغ دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان از سوی ریاست محترم قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: کلیه سازمان‌ها بالاخص سازمان بازرسی و دادستان‌های استان باید بر اجرای این دستورالعمل نظارت نمایند.

رییس کل دادگستری استان اظهار داشت: طرح غربالگری در سه روز متوالی در زندان‌های استان انجام شد و بالغ بر ۱۰ درصد از زندانیان با استفاده از تسهیلات و ارفاقات قانونی، کمک‌های خیرین، ستاد دیه و... از زندان آزاد شدند. وی همچنین اشاره نمود با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته در راستای تکمیل فاز اول ندامتگاه جدید، زندان مرکزی ایلام در آینده نزدیک به خارج از شهر منتقل خواهد شد.

دهقانی در پایانی بر تسریع در ارسال گزارشات و پاسخ به مکاتبات اداری از سوی واحد‌ها و سازمان‌های تابعه، نظارت بر رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، تسریع در اجرای طرح کاداستر و نظارت ویژه و قاطع تعزیرات حکومتی استان بر توزیع کالا‌های مورد نیاز مردم و برخورد با تخلفات صنفی تاکید کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *