معضلی به نام کم‌فروشی اینترنت

۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۰:۰۴
کد خبر: ۶۷۲۸۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
خبرگزاری میزان: وزیر ارتباطات در زمینه کم فروشی اینترنت گفت: معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات به عنوان مسوول این بخش در استان های مختلف نماینده دارد و بر فعالیت شرکت هایی که اینترنت به مردم واگذار می کنند، نظارت جامع و کاملی دارد.
به گزارش ، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه های ارتباطی در استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، با تاکید بر این که دولت بنا ندارد همه کارها را خود تصدی گری کند، گفت: پهنای باند مورد نیاز بخش خصوصی را به هر میزان که بخواهند در اختیار قرار می دهیم.

وی ادامه داد: واگذاری اینترنت به کاربر نهایی بر عهده به بخش خصوصی است، که برخی رسانه ها موضوع را به گونه ای دیگر منعکس کردند. 

وزیر ارتباطات در بخش دیگر سخنان خود به اهداف سفر به این استان پرداخت و اضافه کرد: بررسی مسائلی موجود و بهره برداری از پروژه های زیرساختی استان از آن جمله است.

وی گسترش زیرساخت های ICT  موجب گسترش خدمات در استانها برشمرد و گفت: زیرساخت ها باعث توسعه شده، کمک می کند فعالیت بخش های مختلف با سرعت بیتشری به پیش برود.

واعظی برنامه سال 93  را بسیار خوب عنوان کرد و گفت: سال گذشته حدود 1350 میلیارد ریال در زیرساخت های این بخش در استان خراسان جنوبی سرمایه گذاری شد. تا پایان سال 94 هم 1050 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.  

وی افزود: در این مدت، بیش از 950 کیلومتر فیبرنوری در استان کشیده شد و 88 روستا به اینترنت متصل شدند، همچنین پهنای باند استان افزایش یافت.

وزیر ارتباطات با اشاره به  برخورداری سه شهر بیرجند، طبس و قائن از نسل3 تلفن همراه گفت: بنا داریم نسل سوم در شهرهای بیشتری ارایه شود.

وی همچنین از  تاسیس مرکز پالایش ملی شرق کشور در بیرجند تا سال آینده خبر داد و اضافه کرد: بخش هایی که نیازمند فیبرنوری هستند در شهرهای مختلف در برنامه قرار دارد.

واعظی در ادامه از صدور چندین پروانه در هفته دولت خبر داد و افزود: با توجه به ثبت نام حدود 28 شرکت در ارتباط با ارتباطات ثابت، مدارک ارسالی مورد بررسی قرار گرفته و پس از پایان بررسی به تعدادی از این شرکت ها در هفته دولت پروانه داده می شود که تحولی جدید در عرصه کسب و کار و خدمت در حوزه ثابت است.

وی از تقاضای 51 شرکت و اپراتور در حوزه اپراتور مجازی تلفن همراه خبر داد و گفت: مدارک متقاضیان در دست بررسی است و امیدواریم در آینده نزدیک به معرفی این اپراتورها هم بپردازیم.

واعظی در عین حال تعدد شرکت ها را موجب ایجاد رقابت و در نهایت بهبود کیفیت خدمات برشمرد و گفت: از سوی دیگر این اتفاق باعث کاهش تعرفه ها و رضایت مشترکان می شود که سیاست این وزارتخانه بر آن نهاده شده و به جد این هدف دنبال می شود.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *