نماز جمعه در مرکز استان بوشهر برگزار نمی‌شود

۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸:۴۶
کد خبر: ۶۷۲۳۶۹
امام جمعه بوشهر ضمن اشاره به برگزاری نماز جمعه در بحران کرونا در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به وضعیت قرمز این استان و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نماز جمعه در مرکز این استان برگزار نمی‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به برگزاری نماز جمعه در بحران کرونا در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به وضعیت قرمز این استان و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نماز جمعه در مرکز این استان برگزار نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در هر شهرستانی که وضعیت قرمز است نماز جمعه و جماعت برگزار نمی‌شود. برخی شهرستان‌ها با وضعیت سفید مستثنی هستند اما در شهرستان‌های با شرایط نارنجی برگزاری یا برگزار نشدن نماز جمعه و جماعت ضمن صلاحدید ستاد مقابله با کرونا، امام جمعه و شورای تامین مشخص می‌شود.

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۵ شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در خصوص اقامه مجدد مراسم عبادی - سیاسی نمازجمعه در سراسر کشور، مقرر شده بود با هماهنگی کامل ستاد ملی مقابله با کرونا، علاوه بر مناطق سفید، در مناطق زردی که مسئولان ذی‌ربط و دستگاه‌های تخصصی بر آمادگی پایگاه‌های نمازجمعه برای اجرای پروتکل اجماع داشتند، در مجموع، ۵۸۷ نمازجمعه در هفته گذشته اقامه شود و در عین حال، بنا بر گزارش ارائه شده در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، نهاد نماز جمعه، از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در رتبه اول کشور قرار گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *