حضور رییس سازمان زندان‌ها در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر و گفتگوی ۶ ساعته با آنان

۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵:۳۴
کد خبر: ۶۷۱۱۷۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس سازمان زندان‌ها همزمان با روز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع) در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر حضور یافت و با آنان گفت و گویی ۶ ساعته داشت.

- مهدی حاج محمدی همزمان با روز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع) با حضور در زندان رجایی شهر، با زندانیان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

رییس سازمان زندان‌ها در این بازدید با حضور در بند نگهداری محکومان موسوم به تکفیری و گفتگو با آنان گفت: اسلام دین رحمت است و تاکید رسول بزرگوار اسلام بر رافت و مهربانی مسلمانان با یکدیگر است.

حضور رییس سازمان زندان‌ها در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر و گفتگوی ۶ ساعته با آنان

وی با بیان اینکه اهل سنت و اهل تشیع با یکدیگر برادرند اظهار داشت: مرام و سلوک داعشی ارتباطی با آموزه‌های دینی ندارد و آنچه امروز موجب گردیده تا شما در حبس باشید اقداماتی است که برای برهم زدن نظم جامعه و امنیت مردم داشته اید.

حاج محمدی رافت اسلامی را یکی از ارکان عدالت در دستگاه قضایی کشور عنوان کرد و گفت: وقتی کسی خطایی می‌کند باید تاوان آن را بدهد، اما می‌توان زندان را به عنوان یک داروی تلخ جهت مداوای بیماری و یا دوربرگردانی برای بازگشت از خطا دانست، در این صورت زندان به عنوان نقطه‌ای برای اصلاح روش و بازسازی آینده خواهد بود.

حضور رییس سازمان زندان‌ها در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر و گفتگوی ۶ ساعته با آنان

رییس سازمان زندان‌ها در این بازدید صحبت‌های زندانیان را استماع و در خصوص رسیدگی به مشکلات آنان دستورات لازم را صادر نمود.

در این دیدار یکی از مددجویان که سابقه حبس در کشور‌های دیگر را نیز داشت گفت: در هیچ کدام از آن زندان‌ها ما حتی نمی‌توانستیم احکام دینی را بجا بیاوریم، اما در اینجا مانند خانه خودمان زندگی می‌کنیم.

حضور رییس سازمان زندان‌ها در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر و گفتگوی ۶ ساعته با آنان

رییس سازمان زندان‌ها همچنین از بخش‌های دیگر این زندان نیز بازدید و با زندانیان گفتگو نمود.

از نکات قابل توجه در این بازدید صرف ناهار رییس سازمان زندان‌ها و هیات همراه با زندانیان بود.

حاج محمدی همچنین نماز مغرب و عشاء را در بند زندانیان موسوم به تکفیری اقامه نمود.

این بازدید به مدت ۶ ساعت به طول انجامید.

 ساسان دلاویز
|
-
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
0
خیلی حرکت باارزش وقابل تحسینی بودحضورریاست سازمان زندانهادرزندان وصحبتهای طولانی وشنیدن حرف زندانیان.رویکردجدیدحاج اقای رئیسی رفته رفته داره اثرات خودش رودرابعادمختلف قوه بویژه نگاه انسانی واسلامی واخلاقی به متهمین باابلاغ سندامنیت قضایی وتکریم وکرامت انسانی زندانیان بااین بازدیدهاو...انشالله تمامی برنامه های حضرت اقای رئیسی عملیاتی بشه ودردوره تحول قوه شاهدافزایش رضایتمندی مردم ازقوه قضاییه باشیم.مجدداازحرکت واقدام ارزشمندحاج محمدی بویژه درنشست باتکفیری هاکه تصاویرش دردنیای اسلام اثرگزارخواهدبودبعنوان یک هم وطن تشکرمیکنم.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *