سرخط خبر‌های مهم جهان در ۱۱ آبان

۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸:۴۴
کد خبر: ۶۷۰۲۸۲
ادامه اعتراضات ضد فرانسوی در کشور‌های اسلامی و اتهام زنی مجدد رییس جمهور آمریکا علیه ایران و چین از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند.

- مهم ترین رویدادها و تحولات بین الملل در ساعات گذشته عبارتند از:

*شمار تلفات و مبتلایان ویروس کرونا

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به ۴۶ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۳۸ نفر افزایش یافته و یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۸۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

تاکنون ۳۳ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۶۶ نفر از مبتلایان ویروس کرونا در سطح جهان بهبود یافته اند.

*ادامه تظاهرات ضد فرانسوی در جهان اسلام

تظاهرات علیه اهانت مقامات فرانسه به اسلام و ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) همچنان ادامه دارد و در جدیدترین مورد از این اعتراضات، مردم مالی با برگزاری تظاهرات، تصاویر «امانوئل مکرون»، رییس جمهور فرانسه، را به آتش کشیدند.

*ادعا‌های بی اساس ترامپ درباره ایران

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا طی سخنانی در جمع هواداران خود در ایالت پنسیلوانیا بار دیگر اظهارات بی اساسی را مطرح کرد.

ترامپ بدون توجه به سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا در جهان مدعی شد که در حال ایجاد صلح در خاورمیانه است.

وی همچنین ادعا کرد که اگر «جو بایدن»، رقیب دموکرات وی پیروز انتخابات شود چین آمریکا را تصاحب می‌کند و ایران نیز خاورمیانه را در دست می‌گیرد.

*بازداشت یک مظنون در ارتباط با تیراندازی در لیون

دادستان کل فرانسه اعلام کرد که در ادامه تحقیقات درباره تیراندازی روز شنبه در شهر «لیون» که به مجروح شدن یک کشیش منجر شد، یک مظنون بازداشت شده است.

*افزایش قربانیان زمین لرزه در ترکیه

آژانس مدیریت امور اضطراری ترکیه اعلام کرد که شمار قربانیان زمین لرزه روز جمعه در استان «ازمیر» در غرب این کشور به ۴۲ نفر افزایش یافته و ۸۸۰ نفر نیز بر اثر این زمین لرزه تاکنون مجروح شده اند.

*حمله به کاروان معاون شواری عالی مصالحه ملی افغانستان

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که کاروان «حاجی دین محمد»، معاون شورای عالی مصالحه ملی این کشور هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفته است.

*قاضی فدرال آمریکا محدودیت‌های ترامپ علیه تیک تاک را لغو کرد

«وندی بیتل استون»، قاضی فدرال ایالت «پنسیلوانیا»، محدودیت‌های اعمال شده علیه نرم افزار چینی «تیک تاک» را که قرار بود از روز ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) اجرا شود را لغو کرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *