۷ روش کلیدی اتوشویی

۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۰:۰۱
کد خبر: ۶۷۰۱۲۳
اینکه چگونه از لباس‌ها نگهداری می‌کنید در عمر لباس و زیبایی آن اهمیت ویژه‌ای دارد گاهی با یک اشتباه یک لباس زیبا و دوست داشتنی را از بین می‌بریم.

- ایرنا نوشت: شست و شوی برخی از لباس‌ها قلق دارد که با آگاهی از آن‌ها می‌توانیم در هزینه‌های خرید لباس و اتوشویی صرفه‌جویی کنیم. لباس‌هایی که هم جنس یکدیگر نیستند باید متفاوت شسته شوند. نحوه شست و شوی برخی از لباس‌های خاص و استفاده از مواد شوینده مناسب از جمله مواردی است که در ادامه به آن‌ها خواهد پرداخت.

شست و شوی جین: جنس جین رایج‌ترین نوع شلوار‌های اسپرت است. برای شست و شوی این جنس، بهتر است از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

۱. برای شست و شو ابتدا لباس را از پشت به رو کنید.

۲. در آب ولرم (متمایل به سرد)، کمی نمک بریزید (تا رنگ لباس تثبیت شود).

۳. نسبت به حجم لباس‌هایتان، پودر یا مایع لباسشویی به مقدار کافی را در حدود ۷۰۰ سی‌سی آب حل کنید و لباس‌ها را به آن آغشته کنید.

۴. با آب سرد آب کشی نمایید.

لباس زیر: باید به شست و شوی لباس زیر توجه خاصی داشته باشید.

۱. هیچگاه لباس زیر را با دیگر لباس‌هایتان نشویید.

۲. برای شست و شو لباس زیر را داخل تور یا کیسه‌ی پارچه‌ای بگذارید تا آب و مواد شوینده به راحتی داخل و خارج شوند.

۳. بعد از شستن و خشک شدن، آن‌ها را اتو کنید. (به این دلیل که باکتری‌ها و ویروس‌های احتمالی از بین بروند.)

هم رنگ‌ها را سوا کنید: لباس‌های سفید را تنها با لباس‌های سفید بشویید. لباس‌های رنگ تیره را با یکدیگر و لباس‌هایی که تناژ رنگی یکسان دارند مانند قرمز، سرخابی و صورتی یا مانند زرد، خردلی و عسلی را با یکدیگر بشویید.

لباس‌های بافتنی: در فصل زمستان و پاییز لباس‌های بافتنی خود را به روش زیر بشویید تا سالم بمانند و از فرم در نیایند.

۱. در شست و شوی لباس‌های بافتنی از آب سرد استفاده کنید.

۲. از مایع لباس‌شویی یا پودر محلول در آب استفاده کنید.

۳. لباس‌های بافتنی را برای خشک شدن، طولانی مدت آویزان نکنید.

۴. ابتدا آن را در آبکش بگذارید تا آب لباس برود و سپس برای خشک شدن (مدت زمان کم) آن را پهن کنید تا خشک شود دقت کنید که لباس را نکشید که گشاد نشود.

کت و شلوار‌های رسمی: لباس‌های رسمی را پس از هر ۳ بار استفاده بشویید و مراقب باشید تا لکه‌ای روی آن نیفتاد. مواد شوینده را در مقداری آب ولرم حل کرده و لباس را به آن آغشته کنید. اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه بماند سپس آبکشی نمایید.

استفاده از جوش شیرین: جوش شیرین خاصیت پاک‌کنندگی خوبی دارد؛ اما می‌تواند به الیاف پارچه آسیب برساند. در اندازه و دفعاتی که از جوش شیرین برای شست و شوی لباس‌ها استفاده می‌کنید محتاط باشید.

لکه روغن: برای از بین بردن لکه روغن، روی آن کمی پودر بچه بریزید. زیر و روی ناحیه مورد نظر را کاغذ سفید بگذارید سپس با اتو روی آن را گرم کنید تا روغن از پودر به کاغذ‌ها جذب شود.

 

برچسب ها: ترفندها اتوشویی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *