گام بزرگ رفع مشکلات بازار سرمایه با دستورالعمل رییس دستگاه قضا

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵:۳۹
کد خبر: ۶۶۹۰۴۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
کارشناس بازار سرمایه گفت: با ابلاغ دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه گام بزرگی در رفع مشکلات بازار سرمایه برداشته شده است.
همایون دارابی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص ابلاغ دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه، گفت: در دوره ریاست آیت الله رئیسی شاهد یک همراهی و هم گامی بسیار خوبی بین دستگاه قضا و بخش اقتصادی کشور هستیم و دستورالعمل اخیر نیز از جمله اقداماتی است که فعالان بازار سرمایه به شدت دنبال آن بوده‌اند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه با ابلاغ دستورالعمل اخیر گام بزرگی در رفع مشکلات بازار سرمایه برداشته شده، عنوان کرد: شعب تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه می‌تواند خروجی بهتری داشته باشد.

وی افزود: تا قبل از ابلاغ این دستورالعمل پرونده‌ها برای رسیدگی به شعب مختلف ارجاع می‌شدند و در کنار مسائل مختلف اقتصادی باتوجه به پیچیدگی‌های پرونده‌های مالی در شعب عادی شاید رسیدگی به این پرونده‌ها سخت‌تر بود.

دارابی تأکید کرد: این دستورالعمل در زمینه بحث قضایی و حقوقی بازار سرمایه ابلاغ موثری است.

وی افزود: امیدواریم که در بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه حوزه مالیاتی نیز شاهد تخصیص شعبه ویژه برای بازار سرمایه باشیم، چراکه شرکت‌ها برای مسائل مالیاتی نیز به شعب مختلف ارجاع داده می‌شوند.

کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: نفس کار که دستورالعملی از سوی رییس دستگاه قضا برای ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ابلاغ شده بسیار ارزشمند است.

برچسب ها: بورس دستگاه قضا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *