آزادی۷۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی خوزستان

۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۶:۵۵
کد خبر: ۶۶۷۸۰۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان خوزستان از آزادی ۷۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی خبر داد و گفت: ۵۵میلیارد تومان بدهی این زندانیان با موضوعات دیه، مهریه و طلب‌های مالی بود که از این مبلغ ۳۷ میلیارد آن با کار قضایی حل و ۱۶ میلیارد را شکات گذشت کردند و مابقی آن را ستاد دیه، شرکت فولاد و شرکت فولاد اکسین تقبل کردند.

- حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی  در آیین مراسم آزادی ۷۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی گفت: ستاد دیه استان با همکاری ۲شرکت صنعتی توانستند ۷۲نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را آزاد و آنان را به آغوش گرم خانواده خود بازگردانند و اینگونه کمک رسانی در نوع خودش بی نظیر است.

وی افزود: ۵۵میلیارد تومان بدهی این زندانیان با موضوعات دیه، مهریه و طلب‌های مالی بود که از این مبلغ ۳۷ میلیارد آن با کار قضایی حل و ۱۶ میلیارد را شکات گذشت کردند و مابقی آن را ستاد دیه، شرکت فولاد و شرکت فولاد اکسین تقبل کردند.

رییس شورای قضایی خوزستان افزود: آزادی این افراد یک روی ماجراست و روی دیگر آن زندگی آنان پس از آزادی است  و مراقبت هایی که برای دوران پس از آزادی این افراد ضرورت دارد.لذا همه نهادها و شرکتها و حتی همین شرکتها، اگر بتوان برای اشتغال مفید پس از آزادی آنها اقدامی شود ، قطعا در پیشگیری از جرم و بازگشت به زندان آنها بسیار مؤثر است و ما این مهم را از مبادی مختلف پیگیری کرده ایم و البته هر کس که خدمتی در این زمینه انجام دهد باید مورد تقدیر واقع شود.

وی در ادامه افزود: همانطوریکه دستگاه قضایی خوزستان با همکاری نیروی های انتظامی ، امنیتی و اداره اطلاعات امنیت پایدار در استان فراهم کرده باید تولید کنندگان و صنعت گران در زمینه امنیت با ایجاد اشتغال اقدام موثری داشته باشند و در این راستاء عمل کنند و همچنین با راهکاری مناسب زمینه اشتغال این زندانیان را هم فراهم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی با دعوت از مردم در امر کمک رسانی مالی به اینگونه زندانیان اظهار داشت: مردم نوع دوست و بزرگ ایران اسلامی در یک نهضت بزرگ برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و مالی اقدام به کمک مالی کنند تا زمینه آزادی اینگونه زندانیان در اسرع وقت فراهم شود.

رییس دادگستری خوزستان بر لزوم تقویت فرهنگ روحیه گذشت در جامعه تاکید کرد و گفت: در دين مبين اسلام نيز بر موضوعات رضايت، بخشش، عفو و گذشت به عنوان موضوعاتي كليدي براي زندگي اجتماعي انسان ها تاكيد شده است و باید فرهنگ بخشش، عفو و گذشت در جامعه توسعه و تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی ظهار داشت: شرکت های فولاد و فولاد اکسین خوزستان امسال در رونق و جهش تولید خوش درخشیدند و توانستند علاوه بر رفع موانع و مشکلات مالی خود، اقدام به کمک مالی به همشهریان خود در زمینه های مختلف از جمله آزادی این ۷۲ نفر از زندانیان کنند و جا دارد از اقدامات خداپسندانه این ۲ شرکت صنعتی تشکر و قدردانی شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *