راه‌اندازی مرکز ژنتیک بخش کشاورزی

18:42 - 30 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۷۳۸۵
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی در جلسه عصر امروز هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هیچ نگرانی برای تأمین و تولید بذر مورد نیاز کشور نداریم، گفت: مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است.
- هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به ریاست  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد.
 
در ادامه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی پیرامون تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، کاظم خاوازی گزارش عملکرد وزارت جهاد کشاورزی را در این خصوص ارائه کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ۳ بند اختصاصی، شامل بندهای۶، ۷ و ۱۹ تکالیف کلی بخش کشاورزی را تعیین کرده است، از برنامه ریزی در قالب ۹۴ پروژه بزرگ از سال ۹۵ تا ۹۹ برای تحقق اهداف این ۳ بند خبر داد و گفت: علیرغم اینکه بخش کشاورزی از سایر بخش‌ها و نیز مولفه‌های بیرونی موثر بر اقتصاد تاثیر می‌پذیرد، اما تلاش ما بر آن است تا در جهت تحقق کامل اهداف این سیاست‌ها کلی قدم برداریم.

وی با اشاره به برخی توفیقات وزارت جهاد کشاورزی از جمله در تولید انواع بذر، گفت: امروز هیچ نگرانی برای تامین و تولید بذر مورد نیاز کشور نداریم.

مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است
خاوازی همچنین از حساسیت ویژه وزارت متبوع اش در خصوص محصولات تراریخته گفت و افزود: مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است.

همچنین دبیر مجمع نیز با تاکید بر اولویت قائل شدن برای امنیت غذایی و خودکفایی در نهاده‌ها وکالا‌های اساسی بر ادامه نظارت و ارزیابیِ میزان تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی تا تهیه گزارش کامل تاکید کرد.

براساس این گزارش در ادامه این نشست اعضای هبئت عالی نظارت، سوالات و دیدگاه‌های خود را در خصوص گزارش ارائه شده مطرح کردند و مقرر شد، ادامه‌ی بررسی عملکرد بخش کشاورزی در جلسات آتی هیات عالی و کمیسیون‌ها ادامه یابد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *