ضرورت خیزش عمومی برای توجه به فریضۀ الهی امر به معروف

۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۶۷۳۸۴
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اصل هشت قانون اساسی دولت را برای ارائه قانونی در امر به معروف و نهی از منکر موظف کرده است، گفت: باید یک خیزش عمومی در سطح جامعه اسلامی ما به وجود بیاید که همه این فریضه الهی را سرلوحه حرکت‌های زندگی خود قرار دهند.
سردار سرتیپ حسن رستگارپناه در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به جایگاه شهدای مدافع حرم، گفت: وظیفه دینی و تکلیف الهی همه انسانهاست که از حریم ارزش‌های خودشان دفاع کنند، مقطعی از زمان دفاع مقدس بود که همه جوانان سلحشور و غیرت‌مند نظام اسلامی به دفاع از انقلاب پرداختند.

وی افزود: در دوران تجاوز افراطی‌گری‌های جبهه استکبار علیه اسلام در کشور‌های اسلامی، شهدای مدافع حرم رفتند و انجام وظیفه کردند.

امر به معروف و نهی از منکردر مقاطع مختلف مسئله واجب در جوامعاسلامی فراموش شده است
رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: در مقاطع مختلف مسئله واجب امر به معروف و نهی از منکر در جوامع اسلامی فراموش شده است، هر چند صباحی منجر به شهادت شهیدی می‌شود از جمله شهید بزرگوار ما شهید «محمد محمدی» که در این راستا و در جهت اعتلای کلمه حق و دفاع از حریم الهی اقدام کرد و به شهادت رسید.

رستگار پناه تأکید کرد: مسئولینی که وظیفه دارند در این راستا قدم‌های قانونمند بردارند، اصل هشت قانون اساسی که دولت را برای ارائه قانونی در امر به معروف و نهی از منکر موظف کرده است، هم مردم باید نسبت به هم آمر به معروف باشند و هم مردم نسبت به دولت وهم دولت نسبت به مردم.

وی اظهار داشت: متأسفانه این موضوع فراموش شده است و باید یک خیزش عمومی در سطح جامعه اسلامی ما بوجود بیاید که همه این فریضه الهی را سرلوحه حرکت‌های زندگی خود قرار دهند.
 
اصل‏ هشتم قانون اساسی کشورمان تصریح دارد در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ دعوت‏ به‏ خیر، امر به‏ معروف‏ و نهی‏ از منکر وظیفه‌‌ای‏ است‏ همگانی‏ و متقابل‏ بر عهده‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ یکدیگر، دولت‏ نسبت‏ به‏ مردم‏ و مردم‏ نسبت‏ به‏ دولت‏. شرایط و حدود و کیفیت‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏‌کند. «.والمؤمنون‏ و المؤمنات‏ بعضهم‏ اولیاء بعض‏ یأمرون‏ بالمعروف‏ و ینهون‏ عن‏ المنکر».
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *