موافقت با طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام

16:11 - 30 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۷۳۲۹
علی اشراقی گفت: طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام با وسعتی حدود ۵۳۷ هکتار، در برگیرنده بخشی از مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ شهر تهـــــــران است که در سیزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و بحث و بررسی اعضاء با کلیات طرح موافقت شد.
- جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء کمیسیون مانند محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام موافقت شد.

علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ درباره طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام اظهارداشت: طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام با وسعتی حدود ۵۳۷ هکتار، در برگیرنده بخشی از مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ شهر تهـــــــران است که در سیزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و بحث و بررسی اعضاء با کلیات طرح موافقت شد.

وی افزود: بخش غالب وضع موجود در محور فدائیان اسلام به صورت انبار و کارگاه‌های صنعتی خرد قدیمی و بعضاً رها شده است و مطابق طرح ارائه شده قرار است این محور به خیابانی سرزنده، فعال و کامل تبدیل شده و پیوند دهنده مرکز تاریخی شهر تهران با مرکز تاریخی شهر ری باشد به طوری که زمینه‌ساز فرصت‌های جدید سکونتگاهی و تفریحی شود.

اشراقی گفت: همچنین بنا است این محور به محور نوینی از کسب و کار، فعالیت، سکونت و فرهنگ شهر تبدیل شده و به سامانه یکپارچه حمل و نقل پاک مجهز و متصل شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: در کلیات طرح مذکور ۶۳ هکتار به فضای سکونتگاهی، ۲۸۸ هکتار به کاربری فعالیت و کسب و کار، ۹۵ هکتار به فضای مختلط و ۹۰ هکتار به فضای سبز و باز اختصاص داده شده است؛ همچنین بیش از ۲۰۰ هکتار برای لایه‌های تثبیتی خدماتی در نظر گرفته شده و مقرر شد مراتب به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران نیز ارسال شود.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *