ترکاشوند: کرونا گرفته‌ام و در خانه هستم/ بهتر است نتایج دور رفت را کنار بگذارند

9:34 - 30 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۹۵۱
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
سرمربی تیم والیبال پیکان تهران گفت: به نظرم برگزاری لیگ به صورت متمرکز و در دو گروه بهترین گزینه است.

محمد ترکاشوند در گفت‌وگو با میزان، در خصوص وضعیت تمرینات تیم والیبال پیکان، با وجود تعداد بالای مبتلایان به کرونا در این تیم، اظهار داشت: در حال حاضر روزی یک جلسه تمرین داریم، اما تمرینات با حضور ۷ نفر از بازیکنان برگزار می‌شود. متاسفانه تاکنون ۱۰ مورد ابتلا به کرونا داشتیم که سه مورد از آنها از اعضای کادر فنی بودند.

وی افزود: متاسفانه هنوز بازیکنانم که به کرونا مبتلا شده بودند، از نظر سلامتی بهبود پیدا نکرده‌اند، اما امیدواریم تا هفته آینده شرایط جسمی بازیکنان و اعضای کادر فنی بهتر شود تا بتوانیم تمرینات را با نفرات بیشتری برگزار کنیم.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران خبر داد: خودم هم به کرونا مبتلا شد‌ه‌ام و پاسخ تست من نیز مثبت اعلام شد و هم اکنون در خانه هستم و دوران بهبودیم را طی می‌کنم.

ترکاشوند درباره بسته‌های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ برتر، گفت: به نظرم از بین این سه پیشنهاد، برگزاری رقابت‌ها به صورت دو گروه و متمرکز بهتر از سایر گزینه هاست، اما معتقدم با توجه به شیوع گسترده کرونا در جامعه و هشدار‌های مسئولان بهتر است نتایج دور رفت را کنار بگذارند و از همینجا تیم‌ها را به دو گروه هفت تیمی تقسیم کنند، چراکه در هفته‌های ابتدایی نیز به دلیل ابتلای بازیکنان به کرونا، لیگ به صورت منظم برگزار نشد، به همین دلیل فکر نمی‌کنم رنکینگ تیم‌ها در هفته‌های ابتدایی ملاک منطقی برای گروه بندی باشد.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران افزود: باور کنید کرونا بیماری بسیار سختی است و مدت زمان بهبودی افراد هم با هم دیگر تفاوت دارد. برای نمونه هر سه پاسور تیم ما دچار این بیماری شدند، اما یکی از آنها پس از ۱۱ روز، دیگری پس از ۲۱ روز و پاسور سوم پس از ۲۸ روز به صورت کامل از بیماری بهبود یافتند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت برگزاری بازی‌ها در دو گروه و به صورت متمرکز می‌توان در ۲۰ روز تمامی بازی‌های مرحله نخست را برگزار کرد. اگر بازی‌ها همانند سنوات گذشته برگزار شود شاهد یک بحران در والیبال خواهیم بود. ما ورزش می‌کنیم تا سالم باشیم نه بلعکس.

ترکاشوند در پاسخ به این سوال که با توجه به حضورش در منزل به دلیل ابتلا به کرونا چه کسی تمرینات را هدایت می‌کند، بیان کرد: خوشبختانه برخی از اعضای کادر فنی در سلامت هستند و با بازیکنان کار می‌کنند.

سرمربی تیم والیبال پیکان، در خصوص هدف گذاری تیمش در فصل جاری با توجه به نتایج ضعیفش در هفته‌های ابتدایی، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به ابتلای سه پاسور تیم به کرونا در هفته‌های آغازین نتایج خوبی کسب نکردیم و بدشانسی آوردیم. در بازی نخست بدون پاسور بودیم و سپس که پاسورهایمان رسیدند از نظر بدنی کشش نداشتند و با افت فشار روبرو می‌شدند، اما درصورتیکه تمامی بازیکنان در سلامتی کامل باشند می‌توانیم حریف بسیار سر سختی برای رقبا باشیم.

ترکاشوند در پایان خاطرنشان کرد: هدفمان امسال قرار گرفتن در بین ۸ تیم بالای جدول و معرفی بازیکنان جدید و مستعد به والیبال ایران است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *