انصاری: لیگ همچنان به صورت رفت و برگشت خواهد بود

13:39 - 29 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۹۳۶
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
دبیر کمیته برگزاری رویداد‌های فدراسیون والیبال گفت: رقابت‌ها باید از هفته هشتم به بعد بر اساس جدول ادامه پیدا کند.

- نادر انصاری در خصوص نحوه برگزاری لیگ برتر والیبال، اظهار داشت: با توجه به توقعی که از والیبال در جامعه ما ایجاد شده که به حق هم است، ما باید دیدگاه‌ها به لیگ والیبال کاملا حرفه‌ای باشد. شرایط بحرانی و خطرناک است اما طبق توافق باشگاه‌ها به این نتیجه رسیدیم که لیگ را مانند سنوات گذشته به صورت رفت و برگشت برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه خود باشگاه‌ها هم نظرشان این بود با توجه به سرمایه گذاری میلیاردی که در این شرایط سخت، مدیران باشگاه‌ها انجام می‌دهند، توقعشان این نیست که لیگ ظرف ۲ یا ۳ هفته متمرکز به پایان برسد.

انصاری خاطر نشان کرد: برگزاری بازی‌ها به صورت رفت و برگشت باعث می‌شود که بازیکنان برای مسابقات مهم آینده همچون المپیک با آمادگی کامل شرکت کنند.

دبیر کمیته برگزاری رویداد‌های فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با برنامه رادیویی "صبح و ورزش" به تعطیلی لیگ اشاره کرد و گفت: به تبع تصمیمات سران دولت و ستاد مقابله با کرونا در مقاطع مختلف و برگزاری لیگ در شرایطی قرار گرفتیم که ۴، ۵ تیم ما دچار این بحران شده اند. تعداد زیادی از بازیکنان به این ویروس ابتلا پیدا کردند و تعطیلی لیگ صلاح جامعه ورزش والیبال بود.

دبیر کمیته برگزاری رویداد‌های فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: رقابت‌های لیگ قرار است از ۷ آبان ادامه پیدا کند؛ چراکه نیمی از دور رفت برگزار شده است. رقابت‌ها باید از هفته هشتم به بعد بر اساس جدول ادامه پیدا کند. البته امتیازات تیم‌ها همچنان پابرجاست.

وی افزود: فدراسیون ۳ مدل را به باشگاه‌ها پیشنهاد داده است و ظرف امروز و فردا باشگاه‌ها باید نظرات خودشان را اعلام کنند تا در نهایت به جمع بندی برسد که کدام روش را اجرایی کند. VNL روشی است که فدراسیون جهانی والیبال برگزار می‌کند. فدراسیون جهانی به خاطر مسافت‌های زیادی که تیم‌ها باید طی کنند؛ هزینه‌ای که متقبل می‌شوند و نیز به علت اینکه می‌خواستند والیبال را در دنیا توسعه بدهند، چنین روشی را انتخاب کرده است؛ اما برای آن‌ها مهم نیست که تیم‌ها بازی کمتری انجام می‌دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *