رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اعلام آمادگی شهرک صنایع دریایی بندرعباس برای همکاری با شرکت‌ها| ضرورت شکل‌گیری نهضت قطعه‌سازی در حوزه کشترانی و شناور‌های دریایی

7:30 - 29 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۶۲۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
استاندار هرمزگان گفت: همان‌طور که در صنعت قطعه سازی خودرو جمعیت عظیمی در کشور فعال هستند لازم است، نهضتی شبیه به آن در حوزه کشترانی و شناورهای دریایی در جنوب شکل بگیرد تا هم نیازهای داخلی را تأمین کند و هم به کشورهای همسایه صادر شود.
فریدون همتی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به حرکت و نهضت مفید و ثمربخشی که در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در کشور پدیده آمده است، اظهار داشت: موج تأسیس و به‌کارگیری تولیدات شرکت‌های دانش بنیان که در چند سال اخیر در کشور ایجاد شده به استان هرمزگان هم رسیده و اقدامات خوبی در این باره شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۰ شرکت دانش بنیان در استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند، افزود: در حوزه شناور‌های دریایی و کشتی‌ها نیاز به قطعات داریم، اما تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمن قیمت این تجهیزان و نیز وارد کردن‌شان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همانطور که در صنعت قطعه سازی خودرو جمعیت عظیمی در کشور فعال هستند لازم است، نهضتی شبیه به آن در حوزه کشترانی و شناور‌های دریایی در جنوب شکل بگیرد تا هم نیاز‌های داخلی را تامین کند و هم به کشور‌های همسایه صادر شود.

همتی بیان داشت: ارتباط قطعه سازی دریایی با واحد‌های صنعتی می‌توانند به تأمین نیاز صنایع دریایی بینجامد و برای کشور ارزآوری و اشتغال‌زایی ذر پی داشته باشد؛ شرکت‌های دانش بنیان با سرمایه گذاری در این حوزه می‌توانند اقدامات ارزشمند و مفیدی را ارائه کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اگر می‌خواهیم اقتصاد دریایی را فعال کنیم باید فعالیت‌های جدیدی در این حوزه شکل بگیرد، گفت: یک شهرک صنایع دریایی در کنار کشتی سازی بندرعباس ایجاد کردیم و آمادگی همکاری با سایر شرکت‌ها در این حوزه را داریم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *