ادامه ریزش در بازار سکه|طلا به پایین‌ترین قیمت در دو هفته اخیر رسید

15:42 - 28 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۶۱۲
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اعلام اینکه قیمت طلا امروز به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر رسید، اخبار منتشر شده در خصوص لغو تحریمات تسلیحاتی و تزریق ارز توسط بانک مرکزی را دلیل کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار طلا داخلی دانست.
محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با میزان، وضعیت امروز بازار طلا و سکه را تحت تاثیر اخبار منتشر شده درباره عرضه ارز توسط بانک مرکزی و اخبار سیاسی در خصوص ملغی شدن تحریم‌های مربوط به انجام معاملات تسلیحاتی ایران دانست و گفت: اخبار منتشر شده باعث کاهش قیمت دلار در بازار و به دنبال آن، کاهش قیمت طلا و سکه شده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه افزود: قیمت طلا امروز به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر رسید و این در حالی است که قیمت جهانی طلا شاهد حدود ۱۴ دلار افزایش بود.

وی درباره وضعیت معاملات و خرید فروش بازار تصریح کرد: مواقعی که قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند، تقاضا در بازار به‌شدت پایین می‌آید و فروشنده بیشتر از خریدار است که این عامل هم در کاهش قیمت تاثیر دارد.

کشتی‌آرای در پایان به مردم توصیه کرد: در مواقعی که بازار قیمت‌ها به صورت هیجانی کاهش و افزایش پیدا می‌کند، مردم با تامل و تفکر بیشتر به انجام فعالیت در این بازار بپردازند.
 

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز قیمت سکه امامی با کاهش حدود ۶۰۰ هزار تومانی به رقم  ۱۵ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش تقریبی ۶۵ هزار تومانی به یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *