علی‌نژاد: امیدوارم در بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ ژیمناستیک به مدال برسد

14:33 - 28 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۵۸۲
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: ژیمناستیک ایران به کسب سهمیه المپیک بسیار نزدیک بود و اگر در جام جهانی باکو آن اتفاق بد رخ نمی‌داد قطعا به سهمیه می‌رسیدیم.

- طبق اعلام فدراسیون ژیمناستیک، مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک امروز(دوشنبه) با ریاست مهدی علی‌نژاد معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش برگزار شد.

علی‌نژاد در مجمع سالیانه این فدراسیون اظهار داشت: ژیمناستیک یک رشته با اهمیت در ورزش محسوب می‌شود؛ به طوریکه پرورش ورزشکاران این رشته با آمادگی جسمانی بالا برای سایر رشته‌ها یک اتفاق خوب محسوب می‌شود. جمعیت قابل توجه ژیمناستیک بیانگر میزان علاقمندی و استعداد‌های خوب این رشته در سطح کشور است.

وی ادامه داد: در حوزه قهرمانی قدم‌های مثبتی برداشته شده است که امیدوارم با کسب سهمیه المپیکی این رشته نیز همراه شود و در بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ هم موفق به کسب مدال شویم تا این رشته در زمره ورزش‌های مدال آور ایران در قالب بازی‌های آسیایی قرار بگیرد.

علی نژاد خاطرنشان کرد: مسیری که ژیمناستیک طی می‌کند مسیر خوبی است که با حفظ آرامش منجر به دستیابی و تحقق اهداف نیز شده و از طرفی برخورداری این فدراسیون از ٢٧٠ هزار ورزشکار سازمان یافته زمینه مناسبی را برای برنامه ریزی با رویکرد مدال آوری فراهم می‌کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود و اگر در جام جهانی باکو آن اتفاق بد رخ نمی‌داد و مسابقات پایانی لغو نمی‌شد قطعا به سهمیه هم دست پیدا می‌کردیم، اما اکنون نیز فرصت المپیکی شدن برای ژیمناستیک ایران در مسابقات پیش رو وجود دارد.

علی‌نژاد در پایان تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان هم این رشته مادر را حمایت می‌کند و با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای به دلیل فعالیت‌های خوب، ٣٤ درصد به بودجه فدراسیون ژیمناستیک اضافه شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *