رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

وزیر نیرو: فرصت‌های بسیار استثنایی در همکاری‌های تهران - کابل وجود دارد

13:45 - 28 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۵۵۶
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان درباره چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک گفت: فرصت‌های بسیار استثنایی در همکاری‌های دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان وجود دارد.
- بنابه اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو؛ رضا اردکانیان روز دوشنبه پس از دیدار و گفت‌وگو با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اظهار کرد: جدای از این که کشوری در پائین‌دست یا بالادست حوضه آبریز واقع شده، همه می‌توانند بر اساس یک نقشه راه مشترک هم منافع و هم هزینه‌ها را به شکل منصفانه‌ای با هم تقسیم کنند.

وی تصریح کرد: تلقی ما این است که بین ایران و افغانستان زمینه‌های همکاری بسیار متنوع و وسیع است و قطعا در این بستر همکاری‌ها، مسائل آب و حفظ محیط زیست هم جایگاه خودش را دارد.
وزیر نیرو گفت: با توجه به توسعه یافتگی مدیریتی که روز به روز در افغانستان شاهد آن هستیم، این موارد از شکل مسئله و چالش خارج خواهند شد و به راه‌حل‌هایی که دربرگیرنده منافع هر کشور است، خواهیم رسید.

اردکانیان با اشاره به در پیش‌رو بودن برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور، افزود: نشست با رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به میزبانی تهران، به منظور اطلاع از روند پیشرفت مذاکرات مقدماتی و عرصه‌هایی که قرار است طبق برنامه در آینده نزدیک در کابل مورد بررسی و نهایی شدن قرار گیرد برگزار شد، تا هم گزارشی داده باشیم و هم نقطه نظرات وی را در بحث‌های مرتبط با انرژی، همکاری‌های گمرکی و اقتصادی و سایر زمینه‌های مربوط به کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور دریافت کنیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *