۹ دستگاه تبلت و بسته‌های کمک آموزشی به فرزندان زندانیان نیازمند اهدا شد

16:18 - 27 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۲۹۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
در حاشیه جلسه هیات امنای ستاد دیه استان کرمان ۹ دستگاه تبلت و بسته‌های کمک آموزشی به فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان اهدا شد.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان کرمان گفت: تمام تلاش‌ها بر این است که آسیب‌های زندان متوجه خانواده زندانیان به ویژه فرزندان آن‌ها نشود؛ زیرا پس از ورود سرپرست خانواده‌ها به زندان، خانواده به طور ذاتی با رنج، گرفتاری و درد ناشی از عدم حضور سرپرست خانواده روبرو می‌شوند و تمامی مدیران دستگاه‌های مختلف، خیران، نهاد‌های مدنی و جامعه باید این درد را درک کنند تا مشکلات خانواده‌های این مددجویان به حداقل ممکن کاهش یابد.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در شرایط شیوع بیماری کرونا تمامی مردم با مشکلات زیادی روبرو شده اند و در این فضا خانواده‌های زندانیان نیز دچار گرفتاری‌هایی برای تامین امکانات مورد نیاز برای ادامه تحصیل فرزندان خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: بنا است در شهر کرمان ۱۵۰ تبلت برای فرزندان زندانیان نیازمند خریداری شود تا از این وسیله کمک آموزشی برای ادامه تحصیل خود استفاده کنند.

موحد اظهار داشت: تلاش می‌شود که هر خانواده یک تبلت دریافت کنند تا در این فضا، آموزش فرزندان خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان دچار خلل و آسیب نشود.

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: آموزش و سلامت از موضوعات مهم در ارتباط با زندانیان و خانواده‌های آنهاست و تمامی برنامه‌های درون زندان‌ها و نیز برنامه‌های انجمن حمایت زندانیان در این راستا شکل گرفته است.

رمضان امیری، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به این مطلب که ۶۰ درصد زندانیان استان کرمان متاهل هستند، گفت: ۸۰ درصد این افراد بیش از یک فرزند دارند و با شیوع بیماری کرونا در حوزه ارزاق، تحصیلی و. با مشکلات زیادی روبرو شده اند.
 
بیشتر بخوانید:
امیری افزود: در راستای رفع مشکلات معیشتی مددجویان زندان‌ها تاکنون دو سبد ارزاق با همکاری خیران و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به این خانواده‌ها اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای رفع مشکل تحصیلی فرزندان خانواده‌های تحت پوشش انحمن حمایت زندانیان و با همکاری بسیج اصناف استان کرمان ۲۴ میلیون تومان برای خرید تبلت و لوازم التحریر جمع آوری شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *