آزادی ۵۲۸ زندانی با تلاش شورای حل اختلاف فارس

۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰:۰۱
کد خبر: ۶۶۶۲۲۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
سرپرست شورا‌های حل اختلاف فارس از آزادی ۵۲۸ زندانی در شش ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: همچنین طی این مدت، تعداد هزار و ۶۱۷ پرونده جهت صلح و سازش به شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارجاع شده که بالغ بر هزار و ۶۰۰ فقره مختومه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین توانی در گفتگو با میزان با اشاره به آزادی  ۵۲۸ زندانی در ۶ ماهه اول امسال گفت: در حال حاضر تعداد ۱۶شعبه از شعب شورا‌های حل اختلاف ویژه صلح و سازش پرونده‌های زندانیان در زندان‌های استان در حال فعالیت هستند که با تلاش اعضا و همکاران مستقر در شعب ویژه زندان و سایر شعب این افراد به آغوش خانواده بازگشتند.

سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان افزد: شورا‌های حل اختلاف استان با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقش بسزایی دارد و شورا‌های حل اختلاف می‌توانند در فرایند قضا زدایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی در ادامه با تشریح آمار و عملکرد این شعب در ۶ ماهه سال جاری گفت: طی این مدت، تعداد هزار و ۶۱۷ پرونده جهت صلح و سازش به شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان‌های استان ارجاع شده که با جدیت اعضای این شعب بالغ بر هزار و ۶۰۰ مختومه شده و ۷۸۵  مورد آن منجر به صلح و سازش شده است.

حجت الاسلام والمسلمین توانی اظهار امیدواری کرد: با تقویت شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان و استفاده صحیح از ظرفیت این شعب و جلب همکاری مسئولین ستاد دیه و خیران در هر شهر و منطقه زمینه آزادی بسیای از محکومین را فراهم آورد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *