رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آخرین وضعیت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس

11:48 - 27 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۱۳۲
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
معاون سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای خصوصی‌سازی تا یک یا دو ماه آینده انجام خواهد شد.
- ابوالقاسم شمسی درباره وضعیت واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

* جلسات هفتگی برای این موضوع از نیمه دوم سال ۹۸ آغاز شده و نشست‌ها در سال ۹۹ با حضور وزیر ورزش در وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود.

*اخذ اسناد مالکیت برای چهار مجموعه ورزشی دو باشگاه انجام شده است؛ ورزشگاه شهید درفشی‌فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و ورزشگاه‌های شهید مرغوبکار و مرحوم حجازی برای استقلال.

*برای باشگاه پرسپولیس آماده‌سازی خوبی صورت گرفته و سرمایه‌اش از یک میلیون تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

* امیدواریم ظرف یک هفته، درخواست (خصوصی‌سازی) باشگاه برای پذیرش به هیئت پذیرش فرابورس داده شود.

*گزارش توجیهی افزایش سرمایه از طریق مشاور پذیرش باشگاه، برنامه کسب و کار، بودجه سه سال آینده ارائه شده و باشگاه هم صورت‌های مالی را تا ۳۱ خرداد ۹۹ ارائه کرد. خیلی امیدواریم که این گزارش‌ها تا دو هفته آینده تکمیل و نهایی شود.

* صورت‌های مالی باشگاه استقلال تا ۳۱ تیر ۹۹ هنوز نهایی نشده و این موضوع در حال پیگیری است. به محض اینکه صورت‌های مالی استقلال نهایی شود، افزایش سرمایه انجام می‌شود و اسناد مالکیت این باشگاه اخذ شده است.

* گزارش حسابرس و بازرس قانونی زمان بیشتری می‌طلبد. پیش‌بینی ما این است که ابتدا پرسپولیس پذیرش شود، بعد استقلال.

*شرمنده مردم هستیم که قول‌های داده شده، عملی نمی‌شود. تاریخ‌های اعلام شده پیش‌بینی است و ما پیش‌بینی کرده بودیم سند مالکیت مجموعه‌های ورزشی را ظرف دو ماه بگیریم، اما با مشکلات حقوقی و ثبتی موجود، کار با سختی جلو رفت.

*سازمان ثبت اسناد و املاک همراهی خیلی خوبی با ما داشت تا اسناد مالکیتی را بگیریم. بخشی دیگر هم رفع اختلافات دو باشگاه با سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و صندوق حمایت و اسپانسر‌های مختلف بود و اختلافات در دوره‌های مختلف باید حل و فصل می‌شد که این موضوع باعث کُندی در کار‌ها شد.

*مسئولان دو باشگاه همکاری لازم را دارند، اما موضوع به ساختار مدیریتی و مالکیتی دو باشگاه برمی‌گردد. استقلال و پرسپولیس حاشیه‌های فراوانی دارند و بیشتر وقت آن‌ها صرف مسائل ورزشی می‌شود. شاید گفته شود اهمیت کمتری به امور مالی و انضباط مالی دو باشگاه وجود دارد و کمتر به این مسائل توجه شده است.

*تمام تلاش خود را می‌کنیم که کار تا آبان انجام شود. ممکن است این زمان یکی دو هفته زودتر یا دیرتر تغییر کند، اما مطمئن باشید عرضه اولیه دو باشگاه تا یکی دو ماه آینده انجام خواهد شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *