تولید ۹۵ درصد تجهیزات نظامی در داخل کشور

9:05 - 27 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۰۰۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ۹۵ درصد از تجهیزات نظامی را خودمان در داخل کشور تولید می‌کنیم، گفت: ما امروز هیچ نیازی به خارج نداریم.
- بنا به اعلام دفاع پرس، امیر سرتیپ «سعید شعبانیان» با بیان اینکه در زمینه فعالیت‌های دفاعی امروز درصد بالایی از وسایل و تجهیزات نیرو‌های مسلح را خودمان تامین می‌کنیم، اظهار داشت: هم‌اکنون بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات نظامی را خودمان در داخل کشور تولید می‌کنیم.

وی ادامه داد: در گذشته زمان تولید ایده به محصول چهار تا شش سال طول می‌کشید که این موضوع امروز به یک تا یک و نیم سال رسیده است؛ امروز در کمترین زمان ممکن به درخواست‌های یگان‌های نیرو‌های مسلح برای الحاق تجهیزات پاسخ داده می‌شود.

امیر شعبانیان خاطرنشان کرد: ما امروز هیچ نیازی به خارج نداریم و این‌ها همه به مدد تحریم‌ها به انجام رسیده است. اگر تحریم نمی‌شدیم، امروز در این جایگاه نبودیم.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: نیرو‌های مسلح ما و وزارت دفاع در سایه این تحریم‌ها و با استفاده از نبوغ و ابتکار جوانان این مرز و بوم توانستند به جایگاهی بالا در ایجاد توان بازدارندگی دست یابند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *